Doların yükselmesi sonucu CS:GO operasyon biletlerinin fiyatı yükselir mi?

@Tearz eğer bilet artar ve kasalar bu şekilde veya bu şekile yakın kalırsa ben artık hesap kasmayı bırakmayı düşünüyorum. Neredeyse kâr yok.
Geçen senede bu durum oldu. Bilet fiyatı kurdan dolayı güncellendi. Kasa fiyatları düşmeye başladı. Bu olay kasa fiyatları 6 7 iken oldu. Dolar şuan geçen seferden daha yüksek ama kasa fiyatları 3 TL altına düştü. Kısacası kasa ile doların alakası yok, etkilemez.

@Tearz şu an majorden dolayı mı tam emin değilim ama kasalar zaten çok düşük. Keşke 6-7 olsaydı en azından. Veya bir iki haftaya o seviyelerde olursa şyi olur ama daha düzelmez bence.

Değişmez mi hiç, Allah aşkına! Geçen sene 123₺'den çıktı, 108₺'ye düştü, son haftalarda 130₺'ye çıktı. Ben bu haftadan sonra zam bekliyorum. Zaten kasalar olmuş 5.30₺, Rüyalar ve Kabuslar Kasası'ndan dolayı Riptide Kasası'na ilgi düştü. Eğer operasyon kasasındaki bıçakları eklemezlerse fiyatı yükselir ama eklerlerse operasyon kasmanın anlamı pek kalmaz, operasyon skini alsan her türlü zarara girersin pembe veya mor çıkmadığı sürece.

Nasıl kârdasın ? :D Bir hesap 50 kasa veriyor. 50x4=200 TL, bilet fiyatı 1000 TL. 200-1000= - 800 :D -800 TL kâra mı geçtik :D
Sen bileti 130 TL'ye almışsın, 50 kasadan 200 TL elde ediyorsun. Toplamda 70 TL kârda oluyorsun. Bilet 1000 TL olsa bile sen 70 TL kârdasın. Herhalde sen bileti arttıktan sonra aldığımızı hesap ettin.
@Yszuf aga kardayız da işte ama 50 tl gibi nir karımız tek oluyor yani kasmaya değmeyecek hale geliyor.
Yapacak bir şey yok. Steam pazarı üstteki arkadaşın da dediği gibi serbest piyasa. Herkes kasayı satarsa kasa fiyatları düşer, kimse satışa koymazsa artar. Serbest piyasa = Arz-Talep ilişkisi.

@Yszuf geçen operasyonda 4 hesap kastım, toplamda 1000₺'den fazla kâr ettim, fakat 300₺'lik envanterim çöp olmuştu. 123₺'den almıştım. Şu anda nereden baksam toplamda 900₺ kazandım, iki operasyonun parasını nakit verdim, o da 310₺, gerisini envanterimi satarak aldım.

@Yszuf geçen operasyonda 4 hesap kastım, toplamda 1000₺'den fazla kâr ettim, fakat 300₺'lik envanterim çöp olmuştu. 123₺'den almıştım. Şu anda nereden baksam toplamda 900₺ kazandım, iki operasyonun parasını nakit verdim, o da 310₺, gerisini envanterimi satarak aldım.
İki türlü de kâr edebiliyorsun ama bir tanesinde gelirin yüksek iken diğerinde turnuva ve eventlerden dolayı kârın düşmüş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı