Dolgu yaptırılan diş ağrıyor

Gerçeklik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : i5-9400F/ Ekran Kartı : GTX 1650 4 GB GDDR6 / RAM: 16 GB G SKILL / Windows 11 Pro
Telefon : iPhone 11 64 GB
Meslek
Oyuncu
Merhabalar. Bir hafta önce kanal tedavisi olmak için dişçiye gitmiştim ve dişçi çürükler tam sınırda ve tam sinire değmemişler demişti ve dolgu denememi söyledi. Denedim ve dayanılması imkansız ağrıdan ağlatan bir ağrı ortaya çıktı. Acile gittik ve antibiyotik ile ağrı kesici verdiler. Şu anlık onlar ağrımı iyileştirebiliyorlar. Bende merak ettim sizce neden bu kadar ağrıdı?

Benim de doktorum ilk önce dolgu deneyelim ilk 1-2 hafta ağrı normal, sıcak ve soğukta ağrıların olmasının normal olduğunu belirtti. Gece ağrıları ve dayanılmayacak ağrılar olduğu zaman gelmemi söyledi. Dolgu etki etmemiş olabilir delip kanal tedavisine çevirebilirler. Doktora başvurmanız en sağlıklısı olacaktır.

Bende şu an aynı durumu yaşıyorum. Doktor bana dişlerime bakmamı çok soğuk ve sıcak şeyler tüketmememi söylemişti. Ağlatacak derecede olursa gelirsin demişti.

Bende şu an aynı durumu yaşıyorum. Doktor bana dişlerime bakmamı çok soğuk ve sıcak şeyler tüketmememi söylemişti. Ağlatacak derecede olursa gelirsin demişti.
Hocam ne oldu nasıl ilerledi süreç?

Merhabalar. Bir hafta önce kanal tedavisi olmak için dişçiye gitmiştim ve dişçi çürükler tam sınırda ve tam sinire değmemişler demişti ve dolgu denememi söyledi. Denedim ve dayanılması imkansız ağrıdan ağlatan bir ağrı ortaya çıktı. Acile gittik ve antibiyotik ile ağrı kesici verdiler. Şu anlık onlar ağrımı iyileştirebiliyorlar. Bende merak ettim sizce neden bu kadar ağrıdı?
ne oldu ne yaptınız?

Merhaba. Bir hafta önce kanal tedavisi olmak için dişçiye gitmiştim ve dişçi çürükler tam sınırda ve tam sinire değmemişler demişti ve dolgu denememi söyledi. Denedim ve dayanılması imkansız ağrıdan ağlatan bir ağrı ortaya çıktı. Acile gittik ve antibiyotik ile ağrı kesici verdiler. Şu anlık onlar ağrımı iyileştirebiliyorlar. Bende merak ettim sizce neden bu kadar ağrıdı?

Dişin altında şişlik varsa orası bakteri toplamıştır.
Antibiyotikle düzelebilir.

Geri
Yukarı