Dolu HDD ayrılmamış alan olarak gözüküyor

BigBrother

Kilopat
Daha fazla  
8 yıldır kullanmakta olduğum 2 TB boyutunda, markası ve modeli WDC WD20EZRX-00D8PB0 olan hard disk bilgisayarıma girdiğimde gözükmüyor, yönet/disk yönetiminde ise tamamen ayrılmamış alan olarak gözüküyor. İçerisinde 1.5 TB civarında bilgim var. Nasıl kurtarabilirim?

Ek olarak sorunun kaynağı: Birkaç aydır bilgisayar açılırken BIOS'ta takılıp kalıyordu ve 5-10 dk. bekledikten sonra kaydetmeden çık dediğimde açılıyordu. En son BIOS'a bile girmedi, açılmadı. Bilgisayarcıya götürdüm, MOSFET'lerin yandığını ve değiştirdiğini söyledi. Ek olarak da Windows'un kurulu olduğu C (SSD) diskinde bad sector hataları olduğunu söyledi, düzeltip format attı. Ancak en son HDD'yi taktığımda ayrılmamış alan olarak gözüküyor dedi. Hard diski kendi bilgisayarında da deneyip bir programla da taradı ve ömrünün %100 olduğunu, gayet sağlıklı olduğunu söyledi.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
EaseUS Data Recovery Wizard ile deneyeğim o zaman. Teşekkür eder iyi günler dilerim. Kurtarma işleminden sonra sonucu paylaşırım.
EaseUS Data Recovery Wizard ile deneyeğim o zaman. Teşekkür eder iyi günler dilerim. Kurtarma işleminden sonra sonucu paylaşırım.
Kurtarma İşlemini tamamladım. Bazı dosyalar bozulmuş olsa da kurtarmak istediğim dosyaların büyük çoğunluğunu kurtardım.. Tekrardan teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Biraz hort oluyor ama sorunu veri kaybı olmadan bu şekilde çözdüm.

Üzerinden iki yıla yakın zaman geçtikten sonra günlerce uğraşıp ona rağmen bilgilerin yüzde yüzünü geri getiremediğim sorunun, oldukça kolay gözüken çözümünü yıllar sonra görmek cidden mutlu etti 😁 Bir daha lazım olursa dursun bi kenarda, benzer sorun yaşayan arkadaşlara da yardımcı olur hem. Teşekkürler 😃

Geri
Yukarı