Dolu HDD nasıl bölünür?

AMD4400

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 4 ay önce bir sistem topladım ve WİN10 kurulumunu kendim gerçekleştirdim Technopat.net rehberi ile birlikte. Fakat bir adımı yapmaya üşendim ve "Amaaan disk bölmeye ne gerek var." dedim. Demez olaydım. Şimdi Harddiskim 1TB ve 710 GB'ı dolu. Ben Windows'u bu diskten nasıl ayırabilirim ? Yani hiçbir veri kaybı olmadan C: ve D: diski oluşturmak istiyorum. Oyunlar D:'de Windows ve Sistem C:'de olacak.

Not: Windows 10 Pro kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetiminden boş alanı farklı bir disk yapabilirsiniz. Veya bununla ilgili programlar var. Bildiğim kadarıyla 710 GB bölemezsiniz. Ortalama 290 GB bölüp oyunlarınızı 710 GB'dan transfer ederek tekrar bölebilirsiniz. Yani ilk ayırdığınız kısma bir miktar attıktan sonra 710 GB düşeceğinden ikinci diskinize tekrar boş alanı ekleyebilirsiniz. Umarım anlatabildim. :) Disk yönetimi dediğim sabit disk bölümleri oluştur gibi bir şey yazması gerekiyor. Başlat menüsünden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı