Donanım bilgisi nasıl geliştirilebilir?

Muhammet Said

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. Bilgisayar ile ilgili pek bilgi sahibi değilim. 2 sene önce düzgünce kullanmaya başladım. Genel olarak bilgisayar bilgimi nasıl geliştirebilirim? Hem donanım bilgisi, hem de kullanan çoğu kişinin bildiği teknik bilgiler açısından soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tamamen sana bağlı bir şey benden daha uzun PC kullanmış insanlar bile format atmaktan korkuyor.
Yani öğrenmek için denemen lazım elinin altında internet var yapmadın bir şey olursa bakarsın.

Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. Bilgisayar ile ilgili pek bilgi sahibi değilim. 2 sene önce düzgünce kullanmaya başladım. Genel olarak bilgisayar bilgimi nasıl geliştirebilirim? Hem donanım bilgisi, hem de kullanan çoğu kişinin bildiği teknik bilgiler açısından soruyorum.

Hocam, bozup tamir etmen yani kurcalaman lazım. Ben küçüklüğümden beri bilgisayar kullandığım için (ilk Windows XP tüplü bilgisayarlar kullandım.) Alışığım. Sen ise yeni başlamışsın. Amacın eğer direk bilgisayar ile ilgili bilgilerini geliştirmek yani sadece oyun oynamakta gelişmek ya da video editlemek, çekmek tarzı şeyler gibi tek taraflı şeylerde gelişmek değilse dediğim gibi bilgisayarı kurcalamanız lazım. Eğer bilgisayarına bir şey olmasından korkuyorsan yukarıda arkadaşın dediği hurdacıdan ya da onun gibi yerlerden bilgisayar parçaları alıp tamir et. Bir bilgisayar için gereken bütün parçaları tamir ettiğin zaman o parçaları birleştir ve parçaları birleştirdiğin bilgisayara bir işletim sistemi kur. Böyle devam ede ede bilgisayarla ilgili çok şey öğrenip bayağı gelişirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı