Donanım değişikliği sonrası BIOS ayarlaması yapmak gerekir mi?

cavani2143

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimdeki PC'nin ekran kartı ve işlemcisini değiştirip 4 GB RAM daha eklemeyi düsünüyorum. Tüm bunları kasada montajladıktan sonra sistem direk calısır mı, yoksa BIOS filan uğrastırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Elimdeki PC'nin ekran kartı ve işlemcisini değiştirip 4 GB RAM daha eklemeyi düsünüyorum. Tüm bunları kasada montajladıktan sonra sistem direk calısır mı, yoksa BIOS filan uğrastırır mı?

Mesela RAM'i söktüğünüzde RAM'in ayarları sıfırlanır bu tarz bir şeyi sökmediğiniz sürece sıfırlanmaz.

Direkt çalışır ancak BIOS üzerinde XMP'yi açın.
Zor bir işlem değildir umarım
RAM'lerin frekansının ve boyutunun aynı olmasına özen gösterin.
Evet öyle yapıcam elimde ki 4 gb ram 1600 mhz aynısından almayı düşünüyorum
Direkt çalışır ancak BIOS üzerinde XMP'yi açın.
Aga bir şey daha sorucam ekran kartı olarak rx6400 işlemci olarak da i5 4570 almayı düsünüyorum ramimde 8 gb ram 1600 mhz olcak sizce nasıl olur bu pc cok yüksek oyun oynama gibi düsüncem yok

Zor bir işlem değildir umarım.

Evet öyle yapacağım elimde ki 4 GB RAM 1600 MHz aynısından almayı düşünüyorum.

Aga bir şey daha soracağım ekran kartı olarak RX6400 işlemci olarak da i5 4570 almayı düsünüyorum ramimde 8 GB RAM 1600 MHz olacak sizce nasıl olur bu PC cok yüksek oyun oynama gibi düsüncem yok.

O işlemciye o kart yüksek olur. Daha eski bir kart veya daha iyi bir işlemci bakılabilir işlemci olması gerekenden 6 7 nesil eski. XMP açmak gayet kolay bir işlem BIOS anasayfasında RAM profili seçiceksiniz.

Geri
Yukarı