Çözüldü Donanıma ayrılmış 4.1GB RAM olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Do Widzenia

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Merhaba,

Bilgisayarım Lenovo Legion 5 5600H ve RTX3060, 8x2 16 GB RAM ile geliyor fakat ben bir modülü çıkarıp yerine 16 GB taktım. Gelin görün ki Görev Yöneticisi'nden kontrol ettiğim de donanıma ayrılmış 4.1GB RAM gözükmekte. Sistemin kendi kullandığı vs derken bana yine çok az bir kullanım sunuyor.

Şirket bilgisayarım ise Lenovo Ideapad Gaming 3 4600H ve GTX1650, bu bilgisayar fabrikasyon olarak 8 GB RAM ile gelmekte ve bir modülü boşta. Şahsi bilgisayarıma yaptığım gibi 16 GB bellek taktım. Özel bilgisayarım Legion gibi donanıma ayırdığı bellek miktarı fazla değil ve kullanıma 20GB küsur verebiliyor.

Ekte paylaştığım görsel şahsi bilgisayarıma ait. Arka planda birkaç uygulama açık tamamen kapalı ve masaüstünde iken 13-14 GB bellek sunuyor.

Konu hakkında yorumlarınızı ve görüşlerini alabilir miyim?

İyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    37,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlerden anlarım hocam. Biraz tarif edebilir misin? Ne olarak geçer BIOS ekranında?

Uma buffer size adında bir özellik olması lazım, Ideapad gibi modellerde var muhtemelen Legion'da da vardır diye düşünüyorum o sebeple.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı