Donanımsal takviye garantiyi bozar mı?

Latechens

Hectopat
Daha fazla  
GTA oynarken PC bir anda kapandı sıcaklıktan dolayı sandım. PC'yi açtığımda sürekli BIOS'a atıyordu, BIOS sıfırladım. Sonra PC hiç açılmadı, diğer gün denediğimde açılmıştı. Sonra ne olur ne olmaz yedek alayim dedim, yedek ortasında PC yeniden kapandı açılmıyor. Ben de Vatan'dan almıştım PC'yi. Aldıktan sonra 1 HDD ve aynı türden 8 GB RAM ilave ettim. Ayrıca daha önceden kasayı açıp kablo düzeni ve temizlik de yapmıştım. PC'yi garantiye vereceğim, bunlar garantiyi bozar mı, çıkarmalı mıyım içinden? Çıkarırsam da kasayla uğraştığım için benden bilirler mi? Kullanıcı hatası deyip garantiye girmezse diye korkuyorum. Sorun muhtemelen anakart, son zamanlarda 10 saniyede açılan PC 2 dakikada açılıyordu ve anakarttaki HDMI girişi de çalışmıyor. Şu an bayağı yüksek ihtimal anakarttan dolayı ama dediğim gibi, garanti bozar mı saydıklarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
herhangi bir bios hata sesi uretiyormu anakart? Sanki bana cpu problemi gibi geldi, biosu resetledikten sonra cpu degerleri olmasi gibimi? otomatik tanimasi lazim.
Garantiye gonderecek isen daha sonradan taktigin parcalari cikartmani tavsiye ederim.

@Latechens
bilgisayarın tehminen masa üstü
1. ankartan görüntü alabilmen için işlemcini içinde dahili bi gpu nun olması lazım
2. masa üstünde parçalar ayrı ayrı garantiye girer (parçaları tek tek alıp yaptıysan)
3. bilgisayar ne kadar başlangıç ta açılan program kurar san o kadar geç açılmasına sebep olur
4. masa üstünde ram ssd gibi parça takmak garantiyi bozmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı