Dondurulan insanlar 50 sene sonra nasıl uyanacak?

azzcnbyrktr1

Picopat
Yer
Atlanta
Daha fazla  
Meslek
Marangoz
Bildiğiniz gibi yabancı bir şirketin böyle bir iddiası var. İnsanları çok büyük paralar karşılığında donmuş tüplere koyup 50 veya 100 sene sonra uyandıracaklarını iddia ediyorlar. Aslında bakarsanız akla mantıklı geliyor. Çünkü hücreler donduğu için kalbi tekrar çalıştırdığınızda uyanıyorsunuz deniyor. Ama çok fantastik gibi duruyor. Sizler neler düşünüyorsunuz?

Bildiğiniz gibi yabancı bir şirketin böyle bir iddiası var. İnsanları çok büyük paralar karşılığında donmuş tüplere koyup 50 veya 100 sene sonra uyandıracaklarını iddia ediyorlar. Aslında bakarsanız akla mantıklı geliyor. Çünkü hücreler donduğu için kalbi tekrar çalıştırdığınızda uyanıyorsunuz deniyor. Ama çok fantastik gibi duruyor. Sizler neler düşünüyorsunuz?
Çok iyi olur aslında ama sonuç verirse ve zengin olsam bile yaptırmam çünkü geleceğin bundan çok daha kötü olacağından eminim o yüzden gelecekte uyanmak istemem.

Ben kimya mühendisliği okuyorum ana amacım biyomühendislik. Bu konu hakkında çok fazla makale okudum diyebilirim.
50-100 sene sonra uyandırılabilme ihtimalleri düşük. Ondan önce insan beyninin sanal ortama aktarılması başarılmış olacak çok büyük ihtimalle. 6 sene önce solucan beyni aktarılmıştı 2020 senesinde domuz beyni aktarıldı. 50 seneye buna ulaşmış oluruz.

Espri yapabiliyorsak: Kardeşim kombi mombi açaydınız donduk burada. Yapamıyorsak: Bence uyanamazlar. Donmak öldürücü çünkü.

Heeee aydınlattığınız için sağ olun. Ama beyni nasıl aktarabilirsin ki sanal ortama?
Beyindeki çoğu iletim elektriksel. Bu kısmı aktarması kolay. Ancak hormonal değişimler daha çok kimyasal oluyor. Bu sıkıntı yani duygusal şeyler aktarılırken çok zorlanılacak.
Tabi beyni aktarmak için tüm nöronları birebir kopyalamak gerek. Henüz o kadar iyi bir sistem mevcut değil. İnsan beyni için 50 senemiz rahat var.
Bu kadar özet yazdığıma bakmayın. Çok daha detaylı bir konu ama herkesin anlayabileceği kadar basite indirgemeye çalıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı