Dosya gezginindeki disk simgeleri değişti

349398

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Türkiye
Merhaba. Cruical Storage Executive yazılımını indirdim, biraz içinde gezindim ve çıktım. Çıktığımda disk logolarının değişmiş olduğunu gördüm. Bunu nasıl varsayılana döndürebilirim?
dagffdsgsdf.PNG

Kayıt defterinde aşağıdaki adımları izleyip kayıtları silin. Her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\Explorer.exe\Drives

Arkadaşalar kusura bakmayın birkaç gündür pek aktif olamadım...
Programı kaldırıp eski haline dönüp dönmediğini kontrol eder misiniz?
Bir şey değişmedi hocam.
Kayıt defterinde aşağıdaki adımları izleyip kayıtları silin. Her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

Yedek derken tüm sistemin yedeği mi hocam? Yedek almam baya uğraştırır. :(

Sistem yedeği almanıza gerek yok. Sadece kayıt defteri yedeği almanız yeterli. Ben yedek alarak bu yöntemi uyguladım düzeldi. Herhangi bir sorun yaşamadım.
Tamam hocam çok sağ olun. En kısa zamanda deneyeceğim.

Hocam kusura bakmayın maalesef uzun süredir forumda aktif değildim. Şimdi dediklerinizi yapmaya çalıştım ancak "Belirtilen tüm değerler silinemedi." tarzında bir hata aldım.
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Sorun kendi kendine durup dururken çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı