"Dosya" türündeki save dosyasını editlemek

Unsullied

Centipat
Merhaba, normalde oynadığım oyunların save dosyalarının uzantıları rsv, sav, save, rpgsav vb. uzantılar oluyordu. Ancak bu oyunun save dosyası şu şekilde;

1679811540588.png

Bu dosyayı not defteri ile açtığımda büyük ihtimalle okuyamıyor. Bu çıkıyor;

1679811670053.png

File Viewer Plus 4 ile de açmayı denedim ancak o da sonuç göstermedi. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce hangi oyun olduğunu söylemen lazım. Sonra oyunun kayıt sistemine internetten bakılıp ne yapılacağına bakılacak. Her zaman böyle basit olmuyor. Bazı oyunlar şifreleyip kaydediyor.

Hatta daha öncesinde o kayıt dosyasında neyi düzenleyeceğini söylemen lazım. Belki de kayıt dosyası olmadan o değişiklik daha kolay şekilde yapılabilecek.
Yani asıl sorununu söylemen lazım. Kendi ürettiğin çözümde karşılaştığın sorunu değil.

Save dosyaları genellikle bu tarz text editorlerle değil, hex editorlerle düzenlenir ancak hiç bulaşmanı tavsiye etmem.

İnternette oyunun adıyla birlikte save game editor yazarsan bir şeyler bulabilirsin.

Tavsiye etmeme sebebiniz nedir?
Hex editor açtığınızda hiçbir şey anlayamayacağınız için tavsiye etmiyorum. Dosyada sadece ikilik byte değerlerini düzenleyerek save dosyasını değiştirebiliyorsunuz. Elden Ring'de save dosyası bozulmuştu düzeltmek için onu kullanmıştım. Dediğim gibi birçok oyunun savefile editörü oluyor gerek modlarla gerek ayrı bir program olarak.

Hangi oyun bu arada?

Yeni konular

Geri
Yukarı