Çözüldü "Dosyada değişiklik yapabilmeniz için administrators size izin vermelidir hatası"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tokia

Femtopat
Daha fazla  
Selam, benim bir tane 120 GB SSD ve 1 tane 500GB HDD'im var. Windows SSD'ye kurulu. Ben HDD üzerinde değişiklik yapmak istediğimde başlıktaki hatayı alıyorum. İzlediğim bir videoda diske sağ click>özelllikler>güvenlik>gelişmiş kısmsında sahibi yazan kısımda değiştire basıp oradan administrators yazıp sağında bulunan adları denetle tuşuna basıp uygulaya basın diyordu. Bende aynısını yaptım. Şimdide kullanıcı size izin vermelidir diyor (kullanıcı değil daha doğrusu kulalnıcı adım yazıyor orada Windows kullanıcı adım). Sonra aynı şeyleri tekrar yapıp oraya admistrators yazmaktansa users yazıp yaptığımda tam tersi hata alıyorum. Böyle bir döngüye girdim. Bunu nasıl düzeltebilirim? Şu an o diskte kurulu olan gereksiz uygulama setuplarını falan silemiyorum boşuna yer kaplıyor. Şimdiden teşekkürler.
Bu arada tüm bu sorun ile ilgili başlıklara baktığımı ama yine sorunu çözemediğimi belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra, izin verilmeyen klasöre sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya PowerShell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take Ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.
Take ownership buradan indirin. İndirdikten sonra, çift tıklayarak kayıt defterine ekleyin. Daha sonra, izin verilmeyen klasöre sağ tıklayın, take ownership yazısına tıklayın ve açılan CMD veya PowerShell ekranının bitmesini bekleyin. Erişimi aldıktan sonra take Ownership'i kaldırmak için buradan indirin. Kayıt defterine yaptığınız gibi çift tıklayarak ekleyin, take ownership kaldırılacaktır.

Çözüm

Sağ olun hocam. Ciddi manada çoğu işim kolaylaştı sayenizde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı