Çözüldü Dosyada virüs mü var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emperor1

Centipat
Daha fazla  
İnternetten bir dosya indirdim VirusTotal'e tarattığımda böyle bir şey çıktı, dosya virüslü mü? Kaspersky falan virüs bulmadı ama?

1700762809101.png

Olabilir bir ihtimal bazı virüs dosyaları öyle iyi ki zaten bilindik VirusTotal'den bile rahatlıkla geçer orada yazana aldanmamak lazım 😉

Hybrid analiz ve diger analiz sitelerine de bakmak lazim da; 7Z, WinRAR gibi program. Kendi sitesinden indiriyse sorun olmaz zaten. Webroot cok dandik degil (herhangi bir adamakilli odulu ve testi yok, ama koklu yazilim), ama buna hangi guvenlik yazilimi zararli derse desin, her guvenlik yazilimi dogru sonuç veremez, su an sadece genele vurursak ve hybrid analiz, yok bilmem ne sayilmayacaksa, evet false positive. Ki zaten 7Z programi.

Hybrid analiz ve diger analiz sitelerine de bakmak lazim da; 7Z, WinRAR gibi program. Kendi sitesinden indiriyse sorun olmaz zaten. Webroot cok dandik degil (herhangi bir adamakilli odulu ve testi yok, ama koklu yazilim), ama buna hangi guvenlik yazilimi zararli derse desin, her guvenlik yazilimi dogru sonuç veremez, su an sadece genele vurursak ve hybrid analiz, yok bilmem ne sayilmayacaksa, evet false positive. Ki zaten 7Z programi.
İşte benim de anlatmak istediğim olay bu dostum şuan için virüs olarak gözükse de gözükmese de 100 güvenilir diyemeyiz her antivirüs için geçerli bu onun için hiç riske girmeye değmez baktım bende 7z programıymis ama içerisine ne gizledikleri muamma çok bilen arkadaşlar atıp tutuyor da biraz bilgi lazım PC başında yazmayi bilmek yerine eline koluna sağlık işi bilen insan başka oluyor

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı