Dosyalar hızlı şekilde nasıl Cloud ile depolanır?

ahmetifyy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba düzenli olarak telefonumu sıfırlıyorum, depolamam yetersiz olduğu için sürekli yedek almam gerekiyor. Fakat birkaç problem var.

1- Telefondan bilgisayara dosya aktarımı çok zor çünkü boyutlar yüksek, USB kablo bir süre sonra kesiliyor sharedrop FileZilla gibi servislerde aynı şekilde ve bu yöntemler çok yavaş tek çarem Micro SD kart takıp telefondan SD karta aktarım yapıp oradan bilgisayara aktarım yapmak. Bunun haricinde çözüm var mı?

2- Bir diğer problem telefonumdaki fotoğraflar ve videoların dosya konumları oldukça karışık sadece dcım veya pictures klasöründen ibaret değil bunun için zarchiverdan direkt bütün fotoğraf ve videoları filtre edip SD karta kopyalıyorum bu sefer de artık fotoğraflar, küçük resimler, aynı resimin kalitesiz hali de kopyalanıyor ve aşırı karmaşık bir hal oluyor bir fotoğraftan birden fazla oluyor ve bu durum her sıfırlamada olduğu için yedeklerim çöplüğe döndü bunun için bir çözüm var mı?

3- Bir diğer sorun ise bu dosyaları hızlı şekilde nasıl Cloud ile depolarım? Önereceğiniz servis var mı?

Google drive kullanabilirsin. Telefonda verimli ve hızlı çalışıyor. Bende depolama sorunu yüzünden kullanıyorum ve upload açısından herhangi bir sorun yaşamadım kaldı ki 15gb alan ücretsiz sunuyor.

Google Drive kullanabilirsin. Telefonda verimli ve hızlı çalışıyor. Bende depolama sorunu yüzünden kullanıyorum ve upload açısından herhangi bir sorun yaşamadım kaldı ki 15GB alan ücretsiz sunuyor.

Google Drive'a aktarım yaparken nasıl yapıyorsunuz örneğin 1000 tane fotoğraf var hepsini telefondan seçip yedekle yapmıyor bilgisayara atıp ZIP mi yapıyorsunuz bir de eğer öyleyse nasıl aktarım yapıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı