Dosyaların birden bire şifrelenmesi

Sistem Geri Yükleme açık mıydı ? Belki Sistem geri yükleme ile çözülebilir. Bir ihtimal. Yine de şifrelenmiş verileri yedkeleyin. O Kaspersky süs mü bu arada ?

Ohooo sen bu konularda cidden çok bilinçsizmişsin. YAC kurulu bilgisayarında. YAC virüsün ta kendisi!

Önemli dosyalarım var ama beklemek bir çözüm mü sizce ?
Bekleyerek çözülebilecek birşey değil. Dosyaları şifreleyen yazılımı bulmak gerek. Bulaşmadan önce size rehber yaptık önlemi almazsanız başınıza herşey gelir. Konularımı takip etmemenizin zararları :)

. Önemli dosyalarım var
O dosyalara çoğunlukla veda edeceksin. İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın belki zararlı kalıntı bırakmıştır onunla decrypt aracı bulabilirim. Bu arada açamadığın dosya formatlarının adı ne oldu?

Bir yere falan da tıklamadım nasıl oluyor anlamış değilim.
Bir yere tıklamamış olur musun sahte dosyayı açmışsın büyük ihtimal. Ayrıca masaüstünde sadece gördüğüm kadarıyla birkaç zararlı duruyor. Ayrıca bu bulaşan virüsün ana dosyaları var sakın silme onları, cryptooffer yazan ve diğer ne varsa dursun. İstediklerimi paylaş eğer bir bulguya rastlamazsam uzaktan yardım ile bir kontrol edeyim.

Sistem Geri Yükleme açık mıydı ? Belki Sistem geri yükleme ile çözülebilir. Bir ihtimal. Yine de şifrelenmiş verileri yedkeleyin. O Kaspersky süs mü bu arada ?

Malesef açık değildi. Haklısınız, hiç düşünmedim böyle bir virüsün beni bulabileceğini. Kaspersky süs değil, bir süre önce süresi doldu bende işe yaramadığını düşünerekten yenilemedim. Keşke yenileseymişim ama son pişmanlık fayda etmiyor işte.

Bekleyerek çözülebilecek birşey değil. Dosyaları şifreleyen yazılımı bulmak gerek Bulaşmadan önce size rehber yaptık önlemi almazsanız başınıza herşey gelir. Konularımı takip etmemenizin zararları :)
Haklısınız ama inanın vaktim yok :)

Bir yere tıklamamış olur musun sahte dosyayı açmışsın büyük ihtimal. Ayrıca masaüstünde sadece gördüğüm kadarıyla birkaç zararlı duruyor. Ayrıca bu bulaşan virüsün ana dosyaları var sakın silme onları, cryptooffer yazan ve diğer ne varsa dursun. İstediklerimi paylaş eğer bir bulguya rastlamazsam uzaktan yardım ile bir kontrol edeyim.
Bir yere gerçekten tıklamış olabileceğimi düşünmüyorum, çünkü oyun oynuyordum oyunum bitince windows ekranına bakınca bunu gördüm.

O dosyalara çoğunlukla veda edeceksin. İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın belki zararlı kalıntı bırakmıştır onunla decrypt aracı bulabilirim. Bu arada açamadığın dosya formatlarının adı ne oldu?
Hocam anladığım kadarıyla istediklerinizi paylaşayım, inşallah fail olmaz :) Download GetSystemInfo MSI user 05 31 2015 01 11 13.zip

312.png

Dosya Ekleri

• Scan_2015-5-31-2-7.txt
    112 KB · Görüntüleme: 486
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde bir sürü virüs var. Daha yeni çıkmış virüsler var. Ayrıca Kaspersky sürümün eski onu yükseltmek lazım. Sana en iyisi TW ile bağlanalım. Şifreleyen yazılım virüslerin içlerinde yok çoğunlukla silinmiş ancak bir ihtimal kalıntılarını manuel bulabilirsem şifreleri çözen yazılımı varsa çözeriz.

CryptoLocker Virüsü arkadaşlarında demiş oldugu gibi namı diger fidyeci virüs fidye karsılıgında şifreyi alabiliyorsun ama cözüm yollarıda mevcut CryptoLocker adı altında araştırma yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı