Dota 2 Oyundan Düşme Problemi

eg3438

Hectopat
Daha fazla  
Dota 2'ye yeni başladım Temmuz ayında. Oyunu öğrenmeye başladım. Öğrendiğim herolarla zor seviye botlarla maç yapınca çok fazla kill alıp maçı taşıyabiliyorum. Fakat online yani PVP oyunda oynayınca oyundan düşüyorum. Hero çok az hasar vermeye başlıyor. Gerekli skill buildi biraz yapsam da. Early game'de her maç ilk beş altı killi ölmeden alıyorum. Baktığımda ise diğer oyunculara göre GPM sayımın düşük olduğunu gördüm. Şimdi bu GPM sayısını nasıl arttırabilirim? Gerekli itemleri alamayınca early gamede rakibi ezsem de gene oyundan düşüyorum. Eğer yanımdaki adam farmımı bozmuyorsa last hit kaçırmıyorum deny yapıyorum. Ama bozuyorlar farmımı. Support oynayınca çoğu maçlarımı kazanıyorum. Oyundan düşmüyorum. Ama carry oynarken sıkıntı çekiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna kesin bir cevap verebilmek için oyunlarını izlemek gerekiyor ancak yeni başlayan oyuncuların birincil sorunu benim gözümde olayları tamamiyle kontrol edememek. Dediğin gibi lanede last hit kaçırmıyor olabilirsin ancak laning phase dediğimiz süreç bittikden sonra bir carry olarak haritadaki farmı maksimum takip edemiyor olabilirsin. Bunun neticesi senin takip edemediğin farmi oyundaki diğer Core oyuncuların yakalaması olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı