DP to HDMI kablo ile HDMI to DP arasında fark var mı?

Mertigga

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'a gittim dün, dönüştürücü alacaktım. O kısımda görevli arkadaş monitörde mi HDMI yoksa ekrana mı HDMI ile mi bağlayacaksın diye sordu. Bende anakart üstünde HDMI monitörde DP ile bağlayacağımı söyledim. Dönüştürücü olmasına rağmen yok elimizde maalesef dedi. Dönüştürücülerin böyle bir olayı var mı? Monitöre mi ankarta mı HDMI ya da DP bağlantısı sağlamak için farklı dönüştürücüler var mı yoksa fark etmiyor mu? Sıradan bir dönüştürücü alsam neye ne taktığımın önemi var mı?

HDMI to DP
HDMI'ı alıp DP olarak çıkartır.
Tersi işlem olmaz.

DP to HDMI.
DP'yi alıp HDMI olarak verir.

Şimdi bu soruyu böyle çözemesin. Sistemin nedir? Anakarta bağlantı yapacağım söyle mi mantıklı gelmedi. Bir ekran kartı olur bir de monitör.

APU sistem kullanıyorum ekran kartı olmadığından anakarttan bağlı anakartta DP girişi yok HDMI var monitöre ise DP ile bağlamak istiyorum.

APU sistem kullanıyorum ekran kartı olmadığından anakarttan bağlı anakartta DP girişi yok HDMI var monitöre ise DP ile bağlamak istiyorum.

HDMI to DP alacaksınız.
HDMI to DP fakat dönüştürücüler bazen yüksek Hz veremiyor ya da ekranda gidip gelme gibi sounlar yaratabiliyor. Bu marka kalitelidir.

HDMI to DP alacaksınız.
HDMI to DP fakat dönüştürücüler bazen yüksek Hz veremiyor ya da ekranda gidip gelme gibi sounlar yaratabiliyor. Bu marka kalitelidir.

HDMI to DP alacaksınız.

Cihazımda HDMI bağlantısı var monitörümde DisplayPort bağlantısı şu an monitörüm 120 Hz veriyor (165 Hz bir monitör) bu dönüştürücü sayesinde 165 Hz alabilir miyim?

Peki monitörümü 165 Hz kullanmam için ne yapmam gerekiyor bir bilginiz var mı?

1.2 DP bağlantısı ya da 2.0 HDMI bağlantısı gerekiyor. Bunu direkt olarak yapman lazım. Dönüştürücü olmadan. Kendine bir konu aç. Konuda kullandığın sistemi ve monitörü belirt etiket at oradan bakalım.

Geri
Yukarı