Çözüldü DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ati293

Picopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, PC'yi toplayalı 1 hafta oldu formatta attım kaç defa düzelmedi çok sayıda mavi ekran hatası alıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Özelliklerim: GeForce GTX 1660 Super OC ekran kartı.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500 3.6GHz.
Anakart: B450M S2H 3600MHz(OC)
RAM: 2x8GB DDR4 32000MHz.
250 GB Samsung M.2 SSD.
1TB harddisk.

Hatalar.rar

Çözüm
20H2'ye güncellememişsin. Windows'un korsan sanırım. Korsan değilse de Rufus ile belleğe yazdırıp temiz format at. Sorun çözülene kadar uyku moduna alma sistemi. Klavye-fare dışındaki tüm USB aygıtlarını da çıkart.
Vanguard, RyzenMaster kaldır, BIOS'u default ayarlara getir. XMP'yi açma.

DDU rehberini tekrar, güvenli modda uygula.

Yukarıdakilerin hepsini eksiksiz yap, sorun devam ederse bunu uygula.
Gigabyte, Steelseries yazılımlarını kaldır.

BIOS'u F61e'den F51'e düşür. 20H2'ye güncelle. CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkdsk /f /r komutunu gir.

Önce 20H2'ye güncelle, sonra chipseti güncelle:

DDU rehberini uygula, recommended WHQL sürücüyü kur.

Ek olarak chkdsk'den sonra SFC /scannow komutunu gir.

Gigabyte, Steelseries yazılımlarını kaldır.

BIOS'u F61e'den F51'e düşür. 20H2'ye güncelle. CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkdsk /f /r komutunu gir.

Önce 20H2'ye güncelle, sonra chipseti güncelle:

DDU rehberini uygula, recommended WHQL sürücüyü kur.

Ek olarak chkdsk'den sonra SFC /scannow komutunu gir.
Tüm dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim fakat “Önce 20H2'ye güncelle, sonra chipseti güncelle” bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum anlatabilir misiniz ?

Tüm dediklerinizi uygulayacağım teşekkür ederim fakat “Önce 20H2'ye güncelle, sonra chipseti güncelle” bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum anlatabilir misiniz ?
Windows orijinal mi öncelikle onu sorayım. Orijinalse, Windows Update kısmında yazar, 20H2 güncellemeniz var diye. Orijinal değilse, resmi sitesinden indirin, oradan temiz kurulum yapın. Ondan sonra chipseti güncelleyin. Güncellemekte bir şey yok, klasöre çıkartıp işlemlerini yapacaksınız.

Dedikleirnizi uyguladım fakat Gigabyte ve SteelSeries yazılımlarını kaldırmak için bulamadım geri kalan hepsini yaptım. Bunları yaparken ve yaptıktan sonra hatalar aldım tekrardan. En son KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatasını aldım üst üste 3 defa ve yeniden başlattıgımda sonuncusunda Windows düzgün yüklenmemiş olabilir dedi daha önce de bunla karşılaşmıştım fakat hem kendim hem bir bilgisayarcıda kaç defa format attırdım. Bugün ki minidump dosyalarını paylaşıyorum.

123020-7437-01.zip(bu mgönderiyi atmadan 2

123020-7281-01.zip
(Bu gönderiyi atmadan önce aldığım hata)*

Dedikleirnizi uyguladım fakat Gigabyte ve SteelSeries yazılımlarını kaldırmak için bulamadım geri kalan hepsini yaptım. Bunları yaparken ve yaptıktan sonra hatalar aldım tekrardan. En son KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatasını aldım üst üste 3 defa ve yeniden başlattıgımda sonuncusunda Windows düzgün yüklenmemiş olabilir dedi daha önce de bunla karşılaşmıştım fakat hem kendim hem bir bilgisayarcıda kaç defa format attırdım. Bugün ki minidump dosyalarını paylaşıyorum.

123020-7437-01.zip(bu mgönderiyi atmadan 2

123020-7281-01.zip

Şu an masaüstünde başlata veya Chrome'ye nereye basarsam basayım böyle hata alıyordum yeniden başlattım PC'yi şu an almıyorum.

thumbnail_IMG_2116.jpg

thumbnail_IMG_2117.jpg

20H2'ye güncellememişsin. Windows'un korsan sanırım. Korsan değilse de Rufus ile belleğe yazdırıp temiz format at. Sorun çözülene kadar uyku moduna alma sistemi. Klavye-fare dışındaki tüm USB aygıtlarını da çıkart.

Çözüm

20H2 güncelleştirilmesini yükleyemiyorum bana uygun şeyi seçiyorum geçerli değildir bu aygıt için diyor Windowsta dediğin gibi korsanmış. ISO dosyasını indirmem lazım sanırım Rufus ile birlikte temiz format atmak için ama ISO dosyasınıda yüklerken yine mavi ekran hatası alıyorum indiremiyorum :D

20H2 güncelleştirilmesini yükleyemiyorum bana uygun şeyi seçiyorum geçerli değildir bu aygıt için diyor Windowsta dediğin gibi korsanmış. ISO dosyasını indirmem lazım sanırım Rufus ile birlikte temiz format atmak için ama ISO dosyasınıda yüklerken yine mavi ekran hatası alıyorum indiremiyorum :D
Başka bilgisayarın var mı? Arkadaşının bilgisayarında da yapabilirsin.

Geri
Yukarı