Dragos DRX6298 alınır mı?

hmgurbuz

Femtopat
Daha fazla  

3 boyutlu modelleme ve render için bilgisayar toplamaya karar vermiştim. Aradığım işlemci ve ekran kartının böyle bir hazır sistemde toplandığını gördüm. Hem fiyatı daha uygun hem de vade farksız 6 taksit imkanı var. Ama forumda bu markanın çok da tavsiye edilmediğini gördüm. Tam sebebi nedir ve aktif kullanıcıları varsa bu markanın, deneyimlerini öğrenebilir miyim?

İşlemci: i7 14700kf 20 çekirdek
Ekran kartı: Rtx 4060 ti
Ram: Dragos 3200mhz 32gb(16x2)
Ssd: Dragos fastlap c 2243mb/1594mb 1TB
Anakart: Gigabyte H610m ddr4 3200mhz

4060ti DDR4 sisteme hiçbir şart altında bu para verilmez.
Dediğim gibi render için kullanacağım ve render motoru tamamen cpu ile çalışıyor. Asil yatırımı işlemciye yapmam gerektiğini düşündüm. Render motorunun sitesinden performansları karşılaştırdığımda f/p olarak bütçeme en uygun seçeneğin 14700kf modeli olduğunu gördüm.

4060 Ti sistem için çok fazla. Kaldı ki fiyatı piyasaya göre uygun olsa dahi kimse bu sistemi önermez.
Bileşenlerin nasıl olduğu muamma, iyi olan tek şey işlemci onunda çakmasını yapamıyorlar sanırım.

Dragos mu? Hocam hızlıca uzaklaşın oradan.
evet herkes bunu söylüyor ama gerekçe gösteren ya da kullanıp ciddi sorunlar yaşayan biri var mıdır onu merak ediyorum
4060 Ti sistem için çok fazla. Kaldı ki fiyatı piyasaya göre uygun olsa dahi kimse bu sistemi önermez.
Bileşenlerin nasıl olduğu muamma, iyi olan tek şey işlemci onunda çakmasını yapamıyorlar sanırım.
Fazla derken mesela ne gibi sorunlar yaşatır? Yani benim amacım işlemci maksimum performansı versin zaten ekran kartının yapacağı kısımla alakalı işleri şu anki dizüstü bilgisayarımdaki gtx 950 de yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı