DreamSpark'tan Visual Studio Sürüm Seçimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aylak Adam!

Hectopat
Makaleler
1
DreamSpark'tan Visual Studio indirmek istedim ama çok fazla Visual studio var. Bu Visual studiolar'dan hangisi en güncel olanı? Ya da siz bunların ne işe yaradığını tek tek yazarsanız, veya bana bir kaynak gösterirseniz, çok yardımcı olursunuz. Yani demek istediğim bazılarında WEB diyor bunlar. WEB siteleri için gibi bu şekilde kısa açıklamalar yeterli olur.

• Visual Studio Community 2013
  • Visual Studio Professional 2013 with Update 4
  • VS Express 2013 for Windows Desktop Update 4
  • VS Express 2013 for Web with Update 4
  • VS Express 2013 for Windows with Update 4
  • VS Team Foundation Server Express 2013 Update 4
  • Visual Studio 2013 Update 4
  • Visual Studio 2012 Update 4
  • Visual Studio Professional 2012
  • Team Explorer Everywhere for TFS 2013
  • Team Explorer Everywhere for TFS 2012 with Update 3
  • VS Team Foundation Server Express 2012 with Update 4
  • Visual Studio Express 2012 for Web
  • Visual Studio Express 2012 for Windows 8
  • VS Express 2012 for Windows Desktop
  • VS Express 2012 for Windows Phone
  • Team Explorer for Visual Studio 2013
  • Visual Studio 2010 Professional
  • Visual Studio LightSwitch 2011
  • Visual Studio 2010 Express Edition

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyisi Professional sürümüdür. Yanında "for Windows 8" yazanlar mağaza uygulamaları içindir. "Web" yazanlar web uygulamasıdır. "TFS (Team Foundation Server)" yazanlar ise ekibi olanlar içindir. (Yani bir yazılımla birden fazla kişi uğraşabiliyorsunuz.) Express olanlar ise zaten bedava olan sürümlerdir. Birkaç özelliği kısılmıştır. Masaüstü uygulaması ise "Desktop" seçin.

Çok sağolun PRO sürümünü indirdim bende zaten. Visual studio .SDC dosyası olarak indi. Bunu nasıl İSO yapabilirim? Visual studio'yu indirdiğim program indirilen dosyayı otomatik İSO yapmadı malesef. Bende şuan dosyayı açamıyorum. @Klargus

DreamSpark'tan indirme yapmayı öğrenmeden gelip burada konu açıyorsunuz. Gidin ve DreamSpark nasıl kullanılır ilk önce onu öğrenin.
  • Öncelikle step 1 de bulunan uygulamayı indirerek bilgisayara kurun.
  • Daha sonra step 2 de bulunan dosyayı indirerek çalıştırın.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 553
DreamSpark'tan indirme yapmayı öğrenmeden gelip burada konu açıyorsunuz. Gidin ve DreamSpark nasıl kullanılır ilk önce onu öğrenin.
  • Öncelikle step 1 de bulunan uygulamayı indirerek bilgisayara kurun.
  • Daha sonra step 2 de bulunan dosyayı indirerek çalıştırın.
Sizin o dediklerinizi yapmadan o dosyayı nasıl indirebilirdim değilmi? Bence siz konuyu tekrar okuyun. Belki tekrar okusanız'da anlayamazsınız dur. Ben senin anlayacağın şekilde açıklayayım.
Ben en üstteki mesajımda Dream spark'ta birçok program gördüm hangisini indireyim diye sordum. Yani nasıl indireceğimi biliyorum. Sonra bir arkadaş PRO sürümü senin işine yarar demiş bende onu indirdim. Hemen iniyor zaten. Buraya kadar anladınızmı? Anlamadıysanız yazıyı tekrar okuyun. Anladıysanız devam edelim. Bak üstteki mesajımda ne diyorum önce bir okur insan Çok sağol @Klargus PRO sürümünü indirdim bende zaten diyorum. "AMA VİSUAL STUDİO'YU İNDİRDİĞİM PROGRAM .SDC DOSYASI OLARAK İNDİRDİ VE BUNU İSO FORMATINA ÇEVİRMEDİ" diyorum yani dosya benim bilgisayarım'da dosya indirmekle bir problemimiz YOK!! İnternette araştırdım dream spark'ın programı visual studiyu indirdikten sonra otomatik olarak İSO'ya çeviriyormuş ama ben iki sefer indirmeme rağmen benim programımı İSO yapmadı. Bende sonra diyorum'ki ben bu dosyayı açamıyorum İSO'ya çevirme programları denedim ama onlar'da işe yaramadı malesef. Ben bu dosyayı bilgisayarıma nasıl kurarım diyorum.

Benim anlamadığım nokta şu siz bana neden afra tafra yapıyorsunuz? Hayatımda ben sizi ilk defa gördüm. Niye yani niye? Niye böyle mesaj yazıyorsunuz? Sizinle daha önce hiç konuşmadım. Konuşmuş olsam ve sizi sinir edecek birşey yazsam tartışsak filan böyle mesaj atarsınız belki ben olsam atardım.

.sdc dosyaları Secure Download Cache dosyasıdır. Visual Studio içinde şifreli olarak bulunur fakat tam değildir çünkü adı üstünde Önbellek (Cache). Yani tam indirmediğinizden böyle olur.

Şahsen VS indirirken böyle bir durumla karşılaşmadım. Ancak tekrar indirmeniz doğru olacaktır. (VS Pro genellikle 2-3 GB veya daha fazla olur)

Son düzenleme:
.sdc dosyaları Secure Download Cache dosyasıdır. Visual Studio içinde şifreli olarak bulunur fakat tam değildir çünkü adı üstünde Önbellek (Cache). Yani tam indirmediğinizden böyle olur.

Şahsen VS indirirken böyle bir durumla karşılaşmadım. Ancak tekrar indirmeniz doğru olacaktır. (VS Pro genellikle 2-3 GB veya daha fazla olur)
Kardeşim visual studio'yu indirdiğim programa baktım. %100 Diyordu bende programı kapattım. Ama tekrar indireceğim ve o setup halini almadan kapatmayacağım. Bakalım sonuç ne olacak.

%100 yazsa bile "extracting" yazısını beklemeliydiniz. "Completed" yazana kadar o programı sakın kapatmayın.

%100 yazsa bile "extracting" yazısını beklemeliydiniz. "Completed" yazana kadar o programı sakın kapatmayın.
Yaa demek öyle yazması gerekiyor. Bunu bilmiyordum. Sağolun. :D
Dream spark'tan W8.1 indirdim ama ona hiç dikkat etmedim.

Güncelleme
---------------------
Kardeşim cidden haklıymışsın program otomatik olarak İSO yaptı. Çok sağol tekrardan :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı