Driver Easy güvenilir mi?

İndirip inceleme yaptığımda, birtakım adware ve trojana rastladım. Sakın yükleme. Ayrıca o link ne download.com ? Biraz dikkatli ol.

Driver easy kendi sitesinden indirirseniz guvenli bir uygulama, viruslu degil. Ama driver guncelleme programlari kullanmanizi onermem yanlış ya da eski suruculer kurabiliyorlar.

Hocam Sandbox'da falan mı çalıştırdınız? Virüs tespitini nasıl yaptığınızı bir ufak anlatırsanız çok sevinirim.
Sanal makinelerde, öncelikle internet dışı tüm bağlantıları kesiyorum. Sonra "Uninstall Tool" adlı uygulama sayesinde onu kullanarak yükleme yapınca, hangi dosyalarda değişiklik yaptığını ve hangi konuma hangi dosyayı oluşturduğunu vs. buluyorum. Ardından değiştirilen ve yüklenen tüm dosyaları; Kaspersky, malwarebytes ve virustotalde taratıyorum.

Sanal makinelerde, öncelikle internet dışı tüm bağlantıları kesiyorum. Sonra "uninstall tool" adlı uygulama sayesinde onu kullanarak yükleme yapınca, hangi dosyalarda değişiklik yaptığını ve hangi konuma hangi dosyayı oluşturduğunu vs. buluyorum. Ardından değiştirilen ve yüklenen tüm dosyaları; Kaspersky, Malwarebytes ve VirusTotal'de taratıyorum.

Çok teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Linkte sorun yok cnet üzerine yönlendiriyor, fakat bu tip uygulamaların veritabanları çok kolay bir şekilde sızdırılıyor ve sızılıyor. Sisteminize çipset sürücüsü olarak zararlı bir paket kurduğunuzu düşünün. İşi içinden çıkılmaz bir hale getirmeye gerek yok, biraz zaman harcayın uzun sürsün kendi adreslerinden güvenilir kaynaklardan kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı