Driver yükleme programı önerisi

Windows Update yetecektir. başka programlar yükleyerek bilgisayarınızın mavi ekran hataları veya sorunlar ile doldurmanıza gerek yoktur. Windows Update bulamadığı sürece sürücünüzün kimlik bilgileri ile orijinal olarak yayınlandığı siteden manuel olarak kurmanız gerekmektedir.

Driver yükleme programı genellikle tavsiye etmiyoruz. Yanlış driver kurma ihtimali yüksek.
Benim kullandığım bi metod var. Rastgele bi driver programı indiriyorum ve tarama yapıyorum.Onun buldukları üstünden kendim manuel olarak yüklüyorum driverları.

Windows update yap.Ardından kurulmamış driverlerı anakartın sitesinden indirip kur/güncelle.Program ile hiç uğraşma başın ağrır.

Driver yüklemelerini el ile kendimiz yüklemeliyiz. Programlar ya eksik yükleme yapıyor ya da sürücüsünü yüklediği donanımların tam performansını almamızı sağlayamıyor. Mesela ekran kartını yüklüyor ama kontrol paneli görünmüyor ya da ayar yapacağımız fazla bir özellik sunmuyor. Yanılmıyorsam Recep Baltaş da bu tür programları önermiyordu.

Windows 10 gibi güncel işletim sistemleri zaten hemen hemen bütün driverları otomatik olarak yükler. Yüklemediği sürücüleri Aygıt Yöneticisi yardımıyla yükleyin. Windows kendi sistemi üzerinden yükler, böylelikle herhangibir uyum sorunu yaşamazsın. HP gibi marka bir bilgisayar aldığınızda ise kendi destek sayfasına giderek seri numarası yardımı ile driver'ları yüklemeniz en doğru işlem olacaktır.

Geri
Yukarı