"DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ayılton

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun süredir bir mavi ekran hatası ile uğraşıyorum. Sistemi komple sıfırlamama rağmen bir şey değişmedi. Tüm sürücü günceleştirmelerimi yaptım fakat hala sorunum devam ediyor.

Sorunum: Wi-Fi devre dışı kalıyor, ağ paylaşım merkezinden etkinleştir yazısına tıklasam bile açılmıyor hatta bazen direkt Wi-Fi simgesi bile olmuyor. Bazen kendiliğinden normale dönüyor, bazen ise mavi ekran yiyorum ve PC kendini resetliyor. Sonra tekrar aynı şeyler yaşanıyor. Genelde oyun oynarken çok sık karşıma çıksa da Twitch ve YouTube gibi platformlarda da aynı sorun başıma geliyor.

Sistemim;
  • i7-7700HQ
  • Intel Graphics 630 ve GTX 1050.
  • ASUS X580VD.
  • 16 GB RAM.
Dmp
Merhabalar, uzun süredir bir mavi ekran hatası ile uğraşıyorum. Sistemi komple sıfırlamama rağmen bir şey değişmedi. Tüm sürücü günceleştirmelerimi yaptım fakat hala sorunum devam ediyor.

Sorunum: Wi-Fi devre dışı kalıyor, ağ paylaşım merkezinden etkinleştir yazısına tıklasam bile açılmıyor hatta bazen direkt Wi-Fi simgesi bile olmuyor. Bazen kendiliğinden normale dönüyor, bazen ise mavi ekran yiyorum ve PC kendini resetliyor. Sonra tekrar aynı şeyler yaşanıyor. Genelde oyun oynarken çok sık karşıma çıksa da Twitch ve YouTube gibi platformlarda da aynı sorun başıma geliyor.

Sistemim;
  • i7-7700HQ
  • Intel Graphics 630 ve GTX 1050.
  • ASUS X580VD.
  • 16 GB RAM.
Dmp

Bir de yeni fark ettim internet gittiğinde "Intel proset/kablosuz Wi-Fi yazılım uzantısı" adlı program aygıt yöneticisinde ünlemli halle geliyor güncelledim fakat olmadı hala.

Son düzenleme:
İntel ağ sürücünü güncelle.
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD - Support

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.

Intel ağ sürücünü güncelle.
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD - Support

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim şimdi uyguladım eğer sıkıntı olmaz ise geri dönüş yaparım 😌
Maalesef gene aynı hatayı aldım BUGCODE_NDIS_DRIVER'dı kodun hatası bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı