Çözüldü "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

0namuHack0

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler; bundan 1 ay önce bilgisayarım açılırken siyah ekrana, oradan başlangıçta bulunan başlangıç onarmaya gidiyordu. "srttrail.txt" hatası veriyordu. Birkaç defa format attım lakin sorun birkaç gün sonra tekrar nüksetmeye başlayınca, donanımda olduğunu fark ettim ve HDD kaynaklı olduğunu gene buradaki bir arkadaşımızdan okuyup söktüm. Artık "srttrail.txt" hatası vermiyor fakat PC açılırken yeniden başlatıyor sanki düzgün kapanmamış gibi. Siyah ekranda düzeltme sayfasını açacak gibi yapıyor ama açmadan tekrar yeniden başlatıyor PC'yi. Biraz uzun tutarak (2dk) açılıyor. (SSD takılıdır, önce de 20 sn sürerdi.) Acaba başka bir donanımsal hata mı vardır kaynağını bulamadım fakat minidump dosyalarını buraya atıyorum.

Çözüm
sfc/scannow uygulayıp %100 olmasını bekleyin.

MSI Afterburner kaldırın.

Her seferinde apci.sys hata vermiş. Bu bir sürücü ne sürücüsü olduğunu bilmiyorum ama ses olması muhtemel. Diğer arkadaşlar da incelesin. Garanti olması için önce ses, ağ sürücülerini güncelle.
sfc/scannow uygulayıp %100 olmasını bekleyin.

MSI Afterburner kaldırın.

Her seferinde apci.sys hata vermiş. Bu bir sürücü ne sürücüsü olduğunu bilmiyorum ama ses olması muhtemel. Diğer arkadaşlar da incelesin. Garanti olması için önce ses, ağ sürücülerini güncelle.

Çözüm
Teşekkür ederim, dediğiniz işlemi yaptıktan sonra 2. kez yeniden başlatma yapmıyor.
Sadece ilk başlangıçta başlangıç onarmayı siyah ekranda yaparak PC açılıyor.

ACPI driver hatası hala devam etmekte, hatanın kaynağı olarak klavye ya da fare olarak gözükmekte. Aygıt yöneticisinde 2 tane sürücü ünlem işareti ile hata veriyor. Farelerden birini devre dışı bırakarak başlangıç sorunumu çözdüm. Diğer sürücünün ne olduğunu çözemedim.
Tekrardan ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Aygıt Y..PNG
    Aygıt Y..PNG
    66,5 KB · Görüntüleme: 23
Teşekkür ederim, dediğiniz işlemi yaptıktan sonra 2. kez yediden başlatma yapmıyor.
Sadece ilk başlangıçta başlangıç onarmayı siyah ekranda yaparak PC açılıyor.
Acpı driver hatası hala devam etmekte, hatanın kaynağı olarak klavye ya da fare olarak gözükmekte. Aygıt yöneticisinde 2 tane sürücü ünlem işareti ile hata veriyor. Farelerden birini devre dışı bırakarak başlangıç sorunumu çözdüm. Diğer sürücünün ne olduğunu çözemedim.
Tekraren ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Çipset sürücsünü yükleyin. Anakartınızı bulup linkini bırakıyorum. B450M S2H | Anakart | GIGABYTE B450 S2H kullanıyorsunuz. Buradan biosu F60 sürümüne güncelleyin. F61a ya güncellemeyin. Üstüne bir de chipset sürücüsünü attığım yerden indirin. XMP açıksa kapatın. Başta bilgisayar ondan otomatik onarıma gidiyor olabilir.

Geri
Yukarı