DS4 kendi kendine şarj oluyor

MORTEUX

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, orijinal DS4'üm kendi kendine şarj oluyor. İçindeki pili yanmıştı bende yenisini aldım. Ondan önce de başka pille test etmiştim aynı şey oluyor. DS4 kapalı olmasına rağmen, turuncu ışık yanıp sönüyor. PS4'e bağladığım zamanda ekranda şarj oluyormuş gibi gösteriyor. Anakart yüzünden mi çözemedim. Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Dualshock 4 kapalı olsa bile kabloyla PC'ye veya PS4'e bağladığınızda şarj olmaya başlar. Turuncu ışık ise şarj olduğunu göstermek için var.
Hocam, hiç birşeye bağlamıyorum. Sadece olarak kendi kendine turuncu ışık yanıyor. Şimdide galiba pili bitti, ps4 e kabloyla bağlamama rağmen çalışmıyor. Galiba kol gg.

Bataryadan doğan sorun şarj devresini de bozmuş olabilir.
Bende öyle düşünüyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu yok mu hocam?

Hocam, hiç birşeye bağlamıyorum. Sadece olarak kendi kendine turuncu ışık yanıyor. Şimdide galiba pili bitti, ps4 e kabloyla bağlamama rağmen çalışmıyor. Galiba kol gg.

Bende öyle düşünüyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu yok mu hocam?
Kısa cevap: Hayır.

Uzun cevap ve çözüm yolu:

Bizzat DS4 ümü açıp bakmak istemiyorum tabi. Örnek şarj devresi görseli bıraktım aşağıya. (Aynı sorunu veren bir şarj devresi, batarya bağlandığında şarj ışığı yanıyor). DS4 de bu anakarta entegre halde olur ve ekstra veri alış verişini de kontrol eder. Çözebilirsiniz tabi ama multimetre ile her parçayı test edip sorunlu parçayı değiştirmeniz gerekir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230519_183818.jpg
    IMG_20230519_183818.jpg
    264,7 KB · Görüntüleme: 17
Kısa cevap: Hayır.

Uzun cevap ve çözüm yolu:

Bizzat DS4 ümü açıp bakmak istemiyorum tabi. Örnek şarj devresi görseli bıraktım aşağıya. (Aynı sorunu veren bir şarj devresi, batarya bağlandığında şarj ışığı yanıyor). DS4 de bu anakarta entegre halde olur ve ekstra veri alış verişini de kontrol eder. Çözebilirsiniz tabi ama multimetre ile her parçayı test edip sorunlu parçayı değiştirmeniz gerekir.
Çok Teşekkür ederim. En iyisi bu işi bilen birine göstereğim ben. Çözücem diye komple aletden olmuyayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı