DSL bağlantısı yok hatası

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
TTNET kullanıyorum. Son 1 haftadır aşırı yavaşlamıştı zaten. Nedenini ben de bilmiyorum. Günümün çoğu mobil veride geçiyordu. Şimdi de forumda takılırken aniden internet kesildi ve Wi-Fi'yi kapatıp açtıktan sonra böyle bir siteye yönlendirildim:

DSL.png

Hat değerlerine nereden bakacağıma emin olmasam da şöyle bir ekran görüntüsü aldım modem arayüzünden:

Screenshot_1.png

Ayrıca şunu da belirteyim. Şu an internet var.

Screenshot_2.png

Ancak böyle görünüyor bu kısım. Ayrıca üzerine imleci getirdiğimde, "internet erişimi yok." yazıyor.
Bunun herhangi bir çözümü var mıdır? Yoksa müşteri hizmetleri ile iletişime mi geçeyim direkt?

Kış aylarında bana da sık sık oluyordu. Modemin kablolarını ve internet adaptörünü ( Ethernet kablosu varsa onu çıkarıp takın )çıkarıp takınca düzeliyordu.

Kış aylarında bana da sık sık oluyordu. Modemin kablolarını ve internet adaptörünü ( Ethernet kablosu varsa onu çıkarıp takın )çıkarıp takınca düzeliyordu.
Teşekkürler, deneyeceğim birazdan.
Sağ olun hocam, ilk deneyişimde internete bağlandım ama tekrar aynı siteye yönlendirildim.
İkinci deneyişimde bir sorun çıkmadı. Son zamanlarda yaşadığım sorunlardan da bıktım şahsen, anlaşılan İSS değiştirmenin vakti gelmiş.

Son düzenleme:
Bende de böyle bir sorun vardı. Modemdeki ADSL yanıp sönüyordu internet yoktu. Bazen kendi kendine geliyordu fakat artık dayanamıyorduk. Türk Telekom ekipleri geldi ve modeme bağlı olan hat kablosunu çıkarıp kendilerindeki post makinesi gibi bir şeyye bağladılar. Bazı değerlerimizi yükselttiler belki sizde de işe yarayabilir.

Not: Ben sadece başıma gelen olayı söyledim belki sizde çalışır veya çalışmaz ama bizde çalışmıştı.

Ama sizde internetin olması garibime gitti.

Geri
Yukarı