DSL değerleri nasıldır?

Elektrik bandı ne yaparsanız yapın kablonun paslanmasının önüne geçemiyor ve içerdiği o yapışkan bunu kötüleştiriyor. Telefon kablosunun paslanması hat değerlini kötüye etkiliyor. Tabii bu durum hızlıca gelişmiyor. Yavaş yavaş oluyor.

Elektrik bandının temel amacı elektrik kablolarını ucuz ve güvenilir şekilde yalıtmaktır. xDSL hatlarına ek yapmak için uygun değildir.

Kısacası elektrik kablolarını ek yapmak için kullanılan yöntemler telefon hattında işe yaramıyor.
Merhaba hocam, altyapı sorgulamada baktığımda 74 Mbps hız alabileceğim ve saha dolabına 140 metre uzaklıkta olduğum yazıyor. İnterneti ilk başta Netspeed'e başvurup 75 Mbps'lik paket olarak bağlattım ama SNR değeri çok düşük olduğu için müşteri hizmetleriyle 35 Mbps'e düşürdük. Fakat buna rağmen internet hiç stabil değil ve bağlantı kopup duruyor. Ankastre kutusundan modemime doğrudan eksiz CAT6 kablo çektim düzelmedi, modemimi değiştirdim düzelmedi, en sonunda modemi doğrudan ankastre kutusuna gelen kabloya bağladım hat değerleri değişmedi, halen zayıf. Benim tarafımdaki tüm olasılıkları değerlendirdim ve sorunun artık benimle ilgili olamayacağını düşünüyorum. Bu internetimi nasıl düzeltebilirim?

Bu 35 Mbps'lik kullanırken
1622936062267.png

Bu da 75 Mbps'lik paket kullanırken
1622936142458.png

Geri
Yukarı