DSL ışığı yanıp sönüyor

KélyZ/Enes

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır modemimin DSL ışığı yanı sönüyor her yolu denedim Türk Telekom'u aradım, adamlar geldi kontrol ettiler hatta veya modemde hiçbir problem yok çıldırmak üzereyim bu mesajı bile yazarken yarım saat bekledim gelsin diye.
(Kablolar falan doğru takılı spliter kullanmıyorum)

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır modemimin DSL ışığı yanı sönüyor her yolu denedim Türk Telekom'u aradım, adamlar geldi kontrol ettiler hatta veya modemde hiçbir problem yok çıldırmak üzereyim bu mesajı bile yazarken yarım saat bekledim gelsin diye.

DSL ışığı yanıp sönüyorsa IP almakta sorun yaşıyor demektir. Modem kurulumu yapabilmek için DSL ışığının sabit yanması gerekir. Bu problemde servis sağlayıcısının problemi sizinle alakası yok.

DSL ışığı gelip gidiyorsa burada sizden kaynaklı bir sorun yoktur. Müşteri hizmetlerini arayarak modeminizin değiştirilmesini talep edin. Sorun devam ederse ankastre ile daireniz arasındaki hattı kontol ettirin.

Sorunu cozduyseniz cevap yazabilir mısınız? Aynı sorunu yaşıyorum.

Konuyu açalı yaklaşık 1 yıl oldu fakat o zamanlar müşteri hizmetlerini araya araya düzelttirdim ve tam anlamıyla düzeldi. Ancak şu sıralar tekrar ben de yaşamaya başladım geçen hafta 3 defa aradım anca düzelebildi bugün tekrar bir iki kere aynı olay oldu şimdilik problem yok gibi.

Konuyu açalı yaklaşık 1 yıl oldu fakat o zamanlar müşteri hizmetlerini araya araya düzelttirdim ve tam anlamıyla düzeldi. Ancak şu sıralar tekrar ben de yaşamaya başladım geçen hafta 3 defa aradım anca düzelebildi bugün tekrar bir iki kere aynı olay oldu şimdilik problem yok gibi.

Yapılan işlem neydi? Nasıl duzelttiler? Gelip sorun olmadığını söyleyip gidiyorlar. Yaklaşık 20 tane talep oluşturdum, hala devam ediyor sorun.

Arkadaşlar, işimden dolayı birçok müşterimiz bunun gibi şikayetleri olduğu için, Türk Telekom'u aradık, Türk Telekom tarafından bir bilgi aldım; Bu sıralar bazı bölgelerde Dinamik IP havuzunda yaşanan "dolma" -Nasıl oluyorsa- gibi bazı sorunlardan dolayı, birçok müşterimizin internetten düşme gibi sorunlar yada bağlantı kopmadığı halde her 200 paketten yaklaşık 10-20 paket kaybı olduğu söylendi. Sorunlarınız bundan kaynaklana bilir. Ama belirtmeliyim ki, internet üzerinde bu tarz bir resmi açıklamaya rastlamadım. Müşteri Temsilcisi tarafından verilen bir bilgi bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı