DSL kablosu uzunluğu kopmalara sebep olur mu?

AHMETAKINCI

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Normalde modem başka bir odadaydı ben de Wi-Fi ile sürekli kopukluk oluyor diye kendi odama çekmek istedim interneti. Tek bir tane uzun kablom olmadığından dolayı 2 tane splitter kullandım acaba sadece tek bir tane kablo kullansam daha mı iyiydi size onu soracağım ve sizce internet hızımda bir düşüklük olmuş mudur? 2 tane splitter ek kullanınca benim internetim sabit bir hız almadı şu ana kadar sürekli dalgalandığı için test edemiyorum. Yani kısacası şunu soracağım 20 metrelik modeme gelen DSL kablosundan mı yoksa splitter ile ek olarak kalsın mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloya ne kadar ek yaparsan ve ek bir parça takarsan hızın belli miktarda düşer. Tek bir tane uzun CAT 6 Ethernet kablosu kullanın.

Kopma vb kablo kalitesinden kaynaklanabilir ama splitterlar çok kötü onları kaldırman lazım internetini kesinlikle yavaşlatıyor ben yaşamıştım ilçede yaşıyorum bizim evde fiber yok mecbur eski tip kullanıyoruz 16Mbps internet alıyorum Millenicom'dan internet bağlattık fakat internet yavaş Millenicom sağ olsun ilgili davrandılar evimize kontrol amaçlı ekip gönderdiler test vb işlemler yaptılar sorunu tam olarak anlayamadılar ve evin iç altyapısından kaynaklabilir diyr belirttiler sonra bende düşünürken niye ben ek kullanıyorum splitterı iptal edeyim dedim splitteri çıkarınca internet olması gerektiği hıza ulaştı bunca zaman ondan kaynaklanıyormuş sende böyle bir hata olmasa bile eksiz kablo her zaman ekliye göre çok daha iyi zaten kablolarda gayet ucuz alsan daha iyi olur.

ben en iyisi tek bi dsl kablosu ve cat 6 ethernet kablosu alayım en iyi internet performansını almak için cevabın için teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…