DSL telefon kablosunu CAT6 ile değiştirmek

Müşteri hizmetlerini aramanız yeterli.
Müşteri hizmetlerini aradım. Bana ücretli bir ekip gönderebileceklerini söylediler. Ücretini sorduğumda bana hız ölçümü için 150 TL talep edildiğini söylediler. Ben zaten malzemeleri alıp değiştirsem 150 tl anca tutar bir de 150 tl versem sorun çıkmazsa boşuna vermiş olacağım.

014 yılında ADSL hizmeti aldım, Türk Tel

Hocam bende ankastreden eve hat çekicem cat6 kablo aldım 20 metre gibi birde mesafe var. Şimdi yalın vdsl hattı değil benimki telefonla kullanıyorum cat6 nın iki ucunu direk ankastrede ki telefon kısmına mı montalayacağım ?

150₺ mi ? Yok artık, en son 10₺ civarındaydı

Siz Nexans CAT-6 alın, 20 metre alsanız 44₺ yapıyor, krone pensesi alsanız 10-15₺ o tutar, bir ucuna RJ11 çaktırsanız 2-3₺ o tutar, neredeyse yarısından fazlası cebinize kalıyor.

Ben kablo değişimi yaptım ve snr değerlerimde aşırı yükselme oldu. Demek ki sorunum iç hattan kaynaklıymış.

Kablo çekmeden önceki değerler.

Kablo çektikten sonra ki değerler.

Ben zamanında altyapı ile ilgili biraz sıkıntı çekmiştim. Müşteri hizmetleri bina iç hattımın değişmesini söylemişlerdi. Kablo olarak CAT6 kullanmam lazımmış böylece daha çok verim alabilirmişim. İlk başta inanmadım inkar ettim fakat yapmaz isem sorunun bundan kaynaklı olduğu için yardım etmeyeceklerini söylediler, bende gidip CAT5 ile değiştirdim. Hiç bir değişiklik olmadı SNR değeri aynı gürültüsü aynı bir şey değişmedi boşa masraf yapmıştım.

Merhabalar kablolamayı nasıl yaptın? Bizim eve dışardan kablo gelıyor içeri ve o kabloya ek bağlı.Daha sonra o kabloda splittere gidiyor.Ordanda modeme giden kablom var.

Hangi renk kablolarla yaptın?

Elektirikçi bize sormadan mavi - mavi beyaz yapmış hocam. Ben evden ankastreye cat6 kablo çektim sadece ankastrede ki bizim daire numarası belli olmadığı için mecbur elektirikçi çağırdım toplam 44+50 = 94 tl ye işlemi hallettim.
Merhabalar kablolamayı nasıl yaptın? Bizim eve dışardan kablo gelıyor içeri ve o kabloya ek bağlı.Daha sonra o kabloda splittere gidiyor.Ordanda modeme giden kablom var.
Hocam ben ek olmadan direk evden balkon üzerinden bina içi ankastreye cat6 kablo çektim mavi - mavi beyaz kabloları kullandım.

Son düzenleme:
Bizim burda ankastre yok.O yüzden dışarıdan kablo çektiler eve.Daha sonra o kısa geldi tabi ona ek var işte.Ben senin gibi nasıl yapabilirim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…