Dslam ne demek?

Skysea45

Kilopat
Daha fazla  
Sitemizde fotoğrafta görüleceği üzere 2 adet ZTE marka Türk Telekom dslamleri var fakat evimdeki modemden DSL istatistiklerine baktığımda dslam markasının "Broadcom" olduğu yazıyor. Bu benim fotoğrafta belirttiğim Dslam'e bağlı olmadığım anlamına mı geliyor acaba? Eğer öyleyse böyle durumlarda ne yapmamız gerekir?

*Başlığı düzenleyen admine buradan selamlarımı iletiyorum :)
a1.png

dslm.jpg

20200919_131833.jpg

Her şeyden önce başlık biraz abuk olmuş konuda yazılanlara göre.

Broadcom, Infineon(Lantiq) vb. ile ZTE'yi karşılaştırmak olmaz. Biri çipset iken diğeri bu çipsetleri kullanarak ekipman üreten firmalardır. Elma ile armut karşılaştırılmaz.

Fotoğraflarda kullanılan ekipman ZTE'ye ait ve içindeki çipsetleri Broadcom'un.

Şöyle düşünün: Asus marka bir laptop aldınız ve içinde Intel işlemci var. Ya da Tp-Link marka bir modem/router aldınız ve içinde Broadcom işlemci var. Sizdeki durum da öyle; DSLAM'da kullanılan ekipman ZTE ve çipset Broadcom. Ekipman Cisco veya Huawei olup çipset Infineon(Lantiq) de olabilirdi mesela.

DSLAM sitenin içindeyse bağlısınızdır zaten. Uzaktaki DSLAM'a bağlayacak değiller. İsterseniz hat değerlerini de bir atın bakalım. Hat zayıflamasından belli olur nereye bağlı olduğunuz.

Evet admin sağolsun başlığı iyi editlemiş.
Chipset ten olduğunu az çok tahmin ediyordum onaylamış oldunuz bu bilgi için çok sağolun.
Altyapı bilgilerim de gördüğünüz üzere vasat durumda 75 lik internet hızı 1Mbps down 8Mbps upload yapıyor saçma şekilde. TurkNet ile iletişime geçtim ayın 24 ünde 2. kez gece altyapı çalışması olacakmış bakalım neler değişecek merak ediyorum doğrusu .... Buyrun hat değerlerim :
1606082602032.png

Yeni konular

Geri
Yukarı