DSR nasıl kullanılır?

Bay

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz gibi GTX 1070 gibi ekran kartları 1440p için tasarlanmış,ancak 1440p monitörler çok pahalı bundan dolayı 1080p monitör kullanıp DSR ile 1440p oynamak mümkün müdür? Eğer kullanılabiliyorsa bu nasıl oluyor.Bilgilendirirseniz sevinirim.
İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ancak 1440P monitördeki görüntüyü alamazsınız elbette. Olay yalnızca 1440P'yi, 1080P'ye sıkıştırmaktan ibaret. Sonucunda ise daha yumuşak kenarlara sahip bir görüntüye sahip oluyorsunuz. Biraz da detaylı. Ancak monitörün çözünürlüğünün dışına çıkamıyorsunuz elbette. Tıpkı Anti Aliasing gibi. Farklı AA tiplerine göre daha performanslı olma ihtimali var. Ancak ben AA kullanmayı öneriyorum.

GeForce Experience'a oyunlarınızı tanımlayıp her oyun için ayrı ayrı açabilirsiniz. Mouse'un üzerinde bulunduğu özel ayarlara tıklayarak istediğiniz çözünürlüğe ulaşabilirsiniz. Ya da Optimize et diyerek otomatik olarak önerilen ayarlara çıkarsınız. Ancak önerilen ayarlar her zaman en doğru ayarlar olmuyor.

upload_2016-11-30_23-4-21.png

Söylemeden geçmeyeyim. Çözünürlük yükseldikçe görüş açısı artacaktır. Bununla birlikte iconlar, haritalar, yazılar da küçülecektir. Ekran görüntüsü aldığınızda ise fotoğrafın çözünürlüğü monitörünüzün doğal çözünürlüğü olacaktır.

Evet aynen de bahsettiğim gibi oldu. Counter-Strike için optimize et dedim ve sonuç ekteki gibidir. :D

Adsız.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı