Dual band 5G (802.11AC) modem tavsiyesi

Closery

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Selam dostlar,
Eskiden ASUS DSL N-16 modem kullanıyordum ve yazılımından inanılmaz memnundum fakat bildiğiniz gibi o cihazda 802.11AC yani Dual band bulunmuyor ve sinyal mesafesi oldukça zayıf. Sırf bu sebepten evde iki router, 1 tane PowerLine set kullanıyordum. Bu durum en son canıma tak etti ve bir modem alayım dedim.

Yan komşum Tenda V12 AC1200 modem aldı ve bizim evler karşılıklı simetrik olduğundan, onların interneti test ettiğimde tek modem ile benim 3 ek cihaz kadar kapsama alanı sunuyordu bende direk bu modemden aldım. Gerçekten diğer cihazları söktüm ve kapsama alanı, hız oldukça iyi ama sıkıntı şu ve ben bunu bir süre sonra fark ettim. Cihazın yazılımı zaten ASUS'dan geçen birisi için inanılmaz çöp ve QoS ayarı yok. Bufferbloat değeri F çıkıyor ve internette Custom Firmware'da bulunmuyor. Firmasına ulaşıyorum, İngiltere'ye mail atıyorum ama adamlar bile ürünlerinden bir haber.

İşin özü ben bu modem gibi iyi sinyal mesafesi ve kalitesi olan ASUS (veya ASUS gibi kaliteli yazılımı olan) bir modem arıyorum, çok fazla ASUS modem seçeneği olduğundan kafam karıştı. Tavsiyelerinize açığım.

Teşekkürler :)

İnternet paketi 100 Mbit veya altındaysa Keenetic Extra DSL tavsiye ederim ben de kullanıyorum, bütçe fazlaysa ve ileri dönük olması açısından da Hero DSL alınabilir.

İnternet paketi 100 Mbit veya altındaysa Keenetic Extra DSL tavsiye ederim ben de kullanıyorum, bütçe fazlaysa ve ileri dönük olması açısından da Hero DLS alınabilir.
Öncelikle teşekkürler, belirtmeyi unutmuşum, VDSL hat ile 80-100mbps arası hız alıyorum. Keenetic Extra DSL diye not alıyorum hocam fakat baktığımda bu isim altında bir çok farklı ürün çıkıyor, ürünün tam bir kodu yada adı var mı acaba?

Öncelikle teşekkürler, belirtmeyi unutmuşum, VDSL hat ile 80-100Mbps arası hız alıyorum. Keenetic Extra DSL diye not alıyorum hocam fakat baktığımda bu isim altında birçok farklı ürün çıkıyor, ürünün tam bir kodu ya da adı var mı acaba?

Çoğu ayar evde olunmasa bile telefona yüklenen uygulama üzerinden yapılabiliyor, bu konuda Keenetic açık ara en iyisi.

Çoğu ayar evde olunmasa bile telefona yüklenen uygulama üzerinden yapılabiliyor, bu konuda Keenetic açık ara en iyisi.
Teşekkürler hocam, ben bunu biraz araştırayım, video falan bakayım :)

Geri
Yukarı