Çözüldü Dual Boot sistemde seçim ekranı nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhan190367

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asus prime H510M-E
Merhaba, ben bilgisayarıma 2 Windows kurdum fakat bilgisayarı açtığımda bana haliyle soruyor ne başlatılsın diye Windows 11 mi Windows 10 mu? Benim istediğim ise ben bilgisayarın güç tuşuna bastığım an bilgisayar Windows 11'i başlatsın yani bunu nasıl ayarlayabilirim ek olarak o seçim ekranında varsayılanı ayarla diye bir ayar var orada Windows 11'i seçsem bile 3 saniye bekleme süresi sonrasında Windows 11'i başlatıyor ama benim istediğim bu değil direkt olarak Windows 11'i başlatması, hiçbir seçim sormaması.

Çözüm
Bu videodaki ayarları yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çalıştıra-msconfig yazın ve başlangıç ayarlarını açın.

1679862341037.png

Buradan zaman aşımı kısmını 0 saniye yapın ve hangi işletim sistemini kullanıcaksanız onu varsayılan olarak ayarların uygula diyerek kaydetin ve sistemi yeniden başlatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Zaten aynı olaydan bahsetmişim hocam.

Çalıştıra-MSConfig yazın ve başlangıç ayarlarını açın.

Eki Görüntüle 1716208

Buradan zaman aşımı kısmını 0 saniye yapın ve hangi işletim sistemini kullanıcaksanız onu varsayılan olarak ayarların uygula diyerek kaydetin ve sistemi yeniden başlatın.

Peki ben bunu yaptıktan sonra 2. işletim sistemine istediğim zaman nasıl giriş yapacağım yani tekrar saniyeyi 5'e 30'a falan mı çekeyim.

Tamamdır bunu yapınca oldu diğer türlü yani MSConfig'den sadece 3 saniyeye kadar düşürülüyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı