Dual Channel ile ne kadarlık performans artışı yaşanır?

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Yakın zamanda laptopuma RAM takviyesi yaparsam 2x16 RAM takmayı düşünüyorum, daha önce de 1x16 vardı, şimdi Dual Channel olacak fakat Dual Channel ile ne gibi bir performans artışı yaşanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop ta abartılacak derecede fark hissedeceğinizi zannetmiyorum en fazla 10 FPS artar.
Yanlış bilgi malesef. Bazi oyunlarda 5-10 FPS farkeder doğru ama bazı oyunlarda %50 civarı FPS artışı yaşanır. Valorant, CS:GO, FİFA gibi oyunlar bu yüksek FPS artışı olan gruba giriyorlar ancak yoğun grafik karti kullanıp düşük işlemci kullanan oyunlarda bu fark %10 civarı olabiliyor.

Yanlış bilgi malesef. Bazi oyunlarda 5-10 FPS farkeder doğru ama bazı oyunlarda %50 civarı FPS artışı yaşanır. Valorant, CS:GO, FİFA gibi oyunlar bu yüksek FPS artışı olan gruba giriyorlar ancak yoğun grafik karti kullanıp düşük işlemci kullanan oyunlarda bu fark %10 civarı olabiliyor.
Bence doğru bilgi çünkü ben 8GB tan 8x2 ye geçtim evet fark vardı ama abartılacak derecede çok değildi hele laptopta hiç sanmıyorum hocam.

Geri
Yukarı