Dual kit RAM'de sorun var mı?

Bellek alırken kit bellek almaya dikkat edin, kit alamıyorsanız da aynı model marka olmalı o da olmuyorsa aynı MHz, CL, voltaj ve çipe sahip olanı bulmaya çalışın. Böylece sorun yaşama ihtimalini en aza indirirsiniz.
Voltaj ve Mhz aynı. Sistem kendini tek CL'ye eşliyor zaten sıkıntı çıkmaz. Ben yine de sorayım dedim. Satar değişir ileride yapacak bir şey yok teşekkürler. Oyunda oynasam en fazla CS oynarım. Windows 10 için aldım 8 GB Ram'i. :)
Ortak jedec profilleri olduğu için sorun çıkarma ihtimalleri çok düşük. Şu an 1066 MHz CL7 de çalışıyor bellekler, BIOS üzerinden 1333MHz CL9 olarak ayarlayabilirsin.
CL 9 ayarladım sistem kilitlendi açılmadı. Bios pilini çıkarmak zorunda kaldım. Bellekleri tek tek takarak baktım ikisi de CL7. Bilmeme rağmen sorup sağlamasını yapayım derken yanlış bilgilendirilip üstüne kasa söküp bir ton uğraşmam çabası. Siz bir daha yorum yapmayın bence.
2.jpg
111.png

Evet RAM'ler farklı. Mavi ekran vs almıyorsan fazla kurcalama derim. XMP açarsan mavi ekran ve reset yiyebilirsin.
Aynı CL Ramler.

Son düzenleme:
Yav ne diyorsun sen, bellekler tek bir frekansta çalışmaz, her birinin içinde farklı CL ve MHz değerlerinde çalışabilmesi için profiller var. MHz artarsa CL de artar MHz düşerse CL de düşer. Senin bellekler şu an diğer mesajda dediğim frekansta çalışıyor 1333mhz de değil, 1333mhz de çalıştırmak için bios üzerinden ayar yapman gerekiyor hayır nasıl yapılacağını bilmiyorsun madem niye kurcalıyorsun? Bu senin beceriksizliğin benim söylemlerim tamamen doğru.

Geri
Yukarı