DualSense ile DualShock 4 arasındaki farklar neler?

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
DualSense almayı düşünüyorum fakat DualShock 4 ile arasındaki farkları tam anlayamadım. Silah oyunlarında falan titreşim sağlayan tetikleyiciden başka ne var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha ergonomik triggerlarda titreşim var. Galiba PC'de kullanacaksın. Xbox daha ergonomik göründüğünden daha ergonomik bence Xbox al.

Çok daha ergonomik, premium hissettiriyor, malzeme kalitesi daha iyi, tuş kalitesi daha iyi hissettiriyor, bumper ve tetikler daha da gelişmiş falan filan. Herkesin ağzında ki Adaptive Triggers ve Haptick Feedback'i saymıyorum bile. Bunların dışında tetiklerin uzunlukları da ayarlanabilir özellikle rekabetçi oyunlarda çok işe yarıyor.

2025'e doğru belki GTA 6 için PS5 alabilirim diye DualSense alacaktım.

Bence bekle Pro çıkar. PS alacaksan DS alman daha iyi PC için Xbox daha iyi. PS için görünüşü Xbox Controller gibi olan ama PS'in DS algıladığı gamepadler var belki denersin ama bence orjinial daha iyi garanti olur.

Bence bekle Pro çıkar. PS alacaksan DS alman daha iyi PC için Xbox daha iyi. PS için görünüşü Xbox Controller gibi olan ama PS'in DS algıladığı gamepadler var belki denersin ama bence orjinial daha iyi garanti olur.
Ne için pro bekle dedin anlamadım Pro modelini alayım diye mi yoksa Dualsence V2 falan mı çıkacak, bide daha önce hiç xbox controller kullanmadım PS koluna daha çok aşinayım alışır mıyım ki hemen?
Çok daha ergonomik, premium hissettiriyor, malzeme kalitesi daha iyi, tuş kalitesi daha iyi hissettiriyor, bumper ve tetikler daha da gelişmiş falan filan. Herkesin ağzında ki Adaptive Triggers ve Haptick Feedback'i saymıyorum bile. Bunların dışında tetiklerin uzunlukları da ayarlanabilir özellikle rekabetçi oyunlarda çok işe yarıyor.
Haptick Feedback ne oluyor?

Ne için Pro bekle dedin anlamadım Pro modelini alayım diye mi yoksa dualsence V2 falan mı çıkacak, bir de daha önce hiç Xbox Controller kullanmadım PS koluna daha çok aşinayım alışır mıyım ki hemen?

Haptick feedback ne oluyor?

PS5 almak için PS5 Pro bekle. İnternete yazarak daha çok bilgiye ulaşırsın hem video da izlersin buradan haptic feedback anlatmaya göre daha etkili olur. Bir de adaptive triggers var.

Dokunsal geri bildirim.
Reis Türkçesinden ne anlayayım işlevi falan ne yani onu soruyorum.

PS5 almak için PS5 Pro bekle. İnternete yazarak daha çok bilgiye ulaşırsın hem video da izlersin buradan haptic feedback anlatmaya göre daha etkili olur. Bir de adaptive triggers var.
Ya şimdi o çıkana kadar dolar 40 falan olur 30k'ya satarlar gerek yok bence.

Reis Türkçesinden ne anlayayım işlevi falan ne yani onu soruyorum.

Ya şimdi o çıkana kadar dolar 40 falan olur 30k'ya satarlar gerek yok bence.
Gerçekçi titreşimler veriyor. Zangır zangır titremek yerine oyunda olanları hissettirebiliyor. Yürüdüğün yeri bile hissediyorsun. Söylemekle olmaz 1. elden denemek lazım. Bir PS Cafe varsa orda denenir.

Geri
Yukarı