DualSense özellikleri çalışmıyor

Alphonise

Hectopat
DualSense yaklaşık 2 gün önce elime ulaştı ve PC'de normal bir şekilde çalışıyor. Fakat haptic feedback ve adaptive triggers özelliklerini bir türlü çalıştıramadım. DSX uygulamasi ile baktigimda çalışıyor gözüküyorlar. Ayrica koldaki hoparlörlerden herhangi bir ses gelmiyor. Mikrofonda herhangi bir sıkıntı yok, sadece oyunda ağ atarken gelen minik bir ses var onun dışında hiçbir ses alamıyorum. Kolda mi sıkıntı var yoksa yapmam gereken bir ayar mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende pc için dualsense arada kullanıyorum ama haptic in nasıl olması gerektiğinden pek emin olmadığım için bir şey diyemem.İstersen bu programı indirerek dualsense yazılımını güncelle.
Edit;
Her oyun bu özellikleri desteklemeyebilirde.Hangi oyunlarda denedin?

Steam İnput'u devre dışı bırakmanız lazım çalışması için ayrıca DSX'i kapatın.

Bende pc için dualsense arada kullanıyorum ama haptic in nasıl olması gerektiğinden pek emin olmadığım için bir şey diyemem.İstersen bu programı indirerek dualsense yazılımını güncelle.
Edit;
Her oyun bu özellikleri desteklemeyebilirde.Hangi oyunlarda denedin?
Yazılım güncellemesini yapmıştım. Bu özellikleri destekleyen spider man remastered oynadım sadece. Mikrofon ve hoparlörler testi yaptığımda hoparlörler sesi vermiyor.
Steam İnput'u devre dışı bırakmanız lazım çalışması için ayrıca DSX'i kapatın.
Steam Inputu devre dışı bırakmistim Dsx i kapatip tekrar deneyeceğim.

Destek olan oyunlarda ve sadece kablolu şekilde çalışıyor. Steam Input'un da Steam oyunlarında deniyorsanız devre dışı olması lazım.

Buradan hangi oyunlarda destek olduğunu görebilirsiniz.
Kablolu bağlamıştım.

Her oyun Adaptive Triggers desteklemez ancak bazılarına mod kurabilirsin. Youtubede bununla alakalı videolar çektim istersen atabilirim. Koldaki hoparlör bütün sesleri vermek için değil ufak efektleri vermek için var diye biliyorum.

Her oyun Adaptive Triggers desteklemez ancak bazılarına mod kurabilirsin. Youtubede bununla alakalı videolar çektim istersen atabilirim. Koldaki hoparlör bütün sesleri vermek için değil ufak efektleri vermek için var diye biliyorum.
Bir videoda spofitydan şarkı açtıklarını duyunca sorun bende sandım. Videolari atabilirsiniz teşekkürler.

Bir videoda spofitydan şarkı açtıklarını duyunca sorun bende sandım. Videolari atabilirsiniz teşekkürler.
Ne yazık ki hoparlör kısmına hiç bir videoda değinmedim ancak adaptive triggers için aydınlatıcı olacağını düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hoporlörün çalışması için ses ayarlarından hoparlör olarak dualsense'i seçeceksiniz ve mono ses kanalı seçili olacak.
Simdi oldu hocam çok sağolun. Mono ses kanali açmamışım.
Ne yazık ki hoparlör kısmına hiç bir videoda değinmedim ancak adaptive triggers için aydınlatıcı olacağını düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı