Çözüldü Dualshock 4 Xbox kontrolcüsü olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
1704576497625.png
Oyunu açmadan önce DS4Windows'u açtım arkada duruyordu ve galiba default profili seçiliydi. Oyunu yaklaşık 1 saat oynadım daha sonra oyunun ortasında birden bire kablo kopup geri bağlandı. Hatta normalde kol sarı renkteydi fakat bu olaydan sonra mavi renk oldu. Ondan sonra oyun böyle oldu xbox kolu ile oynuyormuşum gibi gözüküyor. Steam'i kapatıp açtım, DS4Windows'u kapatıp açtım, profilleri değiştirdim, tak çıkar yaptım hiçbir işe yaramadı, ne yapmam gerek?

Çözüm
Steam Input'u nereden devre dışı bırakıyorum?

Steam'den Detroit'e sağ tıkla, özelliklere bas, ondan sonra kontrolcü diye bir seçenek çıkacaktır, orada ya varsayılan ayarları kullan ya da Steam girdisini etkinleştir diye varsayılan seçili seçenek olacaktır, orada Steam girdisini devre dışı bıraka tıkla. Sonra oyuna yeniden gir, kablolu bağlanırsan eğer DS4 Windows kullanmana gerek yok. DS4'ü otomatik tanır Detroit Become Human.
Steam Input'u nereden devre dışı bırakıyorum?

Steam'den Detroit'e sağ tıkla, özelliklere bas, ondan sonra kontrolcü diye bir seçenek çıkacaktır, orada ya varsayılan ayarları kullan ya da Steam girdisini etkinleştir diye varsayılan seçili seçenek olacaktır, orada Steam girdisini devre dışı bıraka tıkla. Sonra oyuna yeniden gir, kablolu bağlanırsan eğer DS4 Windows kullanmana gerek yok. DS4'ü otomatik tanır Detroit Become Human.

Çözüm
Oldu çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı