DualShock 4'te sarı ışık bir kez yanıp sönüyor

Muhammed19222

Centipat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Kol V2 orijinal Sony koludur PC için ikinci el aldım konsolum yok ilk başta çalışıyordu sonradan kabloyu taktığımda bir kez sarı ışık yandı söndü sonra kol çalışmadı farklı kablo farklı PC denedim olmadı. Bluetooth ile de mavi ışık yandı ama oyunda denemedim mavi yanıyor kablo da sarı bir kez yanıp sönüyor başka yok çalışmıyor. Resetlemeyi denedim öneriniz nedir USB girişinde sıkıntı olabilir mi? Ama bir kez yanıyor sonuçta görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sarı yanıp sönerse şarj oluyor diye biliyorum. Bende çakma DS4 V2 kolu var bende turuncu yanıp sönünce şarj oluyor fakat orijinalde sarı renkte olabilir. Sarı yanıp sönerken Steam açık mıydı? Bluetooth ile bağlandığı zaman mavi yanması normal fakat bağlandıktan sonra sağ altta Steam kontrolcüsü falan diyorsa Steam`in renk ayarı olabilir.

Öncelikle teşekkür ederim yardım ettiğin için şöyle diyeyim normal sarj olurken ki gibi yanıp sönmüyor bir kere yanıp sönüyor sonra hiç bir ışık yanmıyor normal şekilde bağlı değil gibi yani

Öncelikle teşekkür ederim yardım ettiğin için şöyle diyeyim normal sarj olurken ki gibi yanıp sönmüyor bir kere yanıp sönüyor sonra hiç bir ışık yanmıyor normal şekilde bağlı değil gibi yani
Bilmiyorum ozaman benim dediğimle sizin anlattığınız farklı, pek bilgim yok. Kusura bakmayın boş yorum yapmış oldum.

Merhaba aynı sorun bende de var çözebildiniz mi?
Şarj dolu olduğunda kablolu bağladığın zaman ışık yanmaz. Ancak gamepad çalışıyordur. Gamepad tester sitesinden kontrol edebilir veya Denetim Masası'ndan Gamepad'e sağ tıklayıp oyun kumandası ayarları özellikler dedikten sonra çalışıp çalışmadığını anlayabilirsin.
Steam oyunlarını çalıştırmak için Steam geniş ekrana geçip ayarlardan PlayStation kontrolcü desteğini etkinleştirip kullanabilirsin.
Diğer yöntem ise DS4Windows uygulaması kullanarak tüm oyunlarda kullanabilirsin. Kablolu veya kablosuz 2 yöntemde işe yarar. DS4Windows'u ilk çalıştırdığında install vigembus driver seçeneğini seçip driver kur yoksa çalışmaz.

Şarj dolu olduğunda kablolu bağladığın zaman ışık yanmaz. Ancak gamepad çalışıyordur. Gamepad tester sitesinden kontrol edebilir veya Denetim Masası'ndan Gamepad'e sağ tıklayıp oyun kumandası ayarları özellikler dedikten sonra çalışıp çalışmadığını anlayabilirsin.
Steam oyunlarını çalıştırmak için Steam geniş ekrana geçip ayarlardan PlayStation kontrolcü desteğini etkinleştirip kullanabilirsin.
Diğer yöntem ise DS4Windows uygulaması kullanarak tüm oyunlarda kullanabilirsin. Kablolu veya kablosuz 2 yöntemde işe yarar. DS4Windows'u ilk çalıştırdığında install vigembus driver seçeneğini seçip driver kur yoksa çalışmaz.
İlginiz için teşekkür ederim ama benim sorunum daha önce çalışan dualshock 4 cihazımın birçok usb ile denememe rağmen şuan hiçbir şekilde şarj almaması, sarı ışık sadece bir kere yanıp sönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı