Düğün çekimlerini fotoğraf makinesi ile çekmek

FK10

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir kaç sorum olacak.

Öncelikle benim işim düğünlerde kameramanlık yapmak. Şu an elimde Panasonic AC8 video kamerası var. Kamerayı satıp aynasız fotoğraf makinelere geçmek istiyorum. Sebeplerim ise hem fotoğraf makinelerin hafif olması ve aynı zamanda düğünlerin yanında klip çekimleri ve kaliteli fotoğraf çekebilmek için aynasız fotoğraf makinesi düşünüyorum. Fakat aklımda bazı sorular var. Sonuçta düğünler şehir içinde 3 saat, köy düğünlerinde 5 saat çekim süresini bulabiliyor. Bu fotoğraf makineleri bu kadar uzun süre çekime dayanabilir mi? Bazı kameralarda 4K video çekim yapınca ısınma sorunu oluyormuş (düğünleri 1080p kalitede çekim yapacağım). Aklıma takılan bir de batarya sorunu var; 2-3 tane batarya sizce bir düğünü aralıksız götürebilir mi? Yani video kamerasından fotoğraf makinasına geçmek mantıklı mıdır? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Almayı düşündüğüm fotoğraf makinası: Sony Alpha A7 II

Son düzenleyen: Moderatör:
O sürelerde kayıt almak bir tarafa. Yanlış anlama iş alamazsın. Milletimiz düğün fotoğrafçılarında o büyük kameraları görmeye alışık ve dış görünüşüne önem veren bir ülke olduğumuz için Alpha A7'yi gördüklerinde bu ne? Bununla mı çekeceksin? Telefonla çekseydin? Tarzı sorular duyabilirsin.

Profesyonel iş yapacaksan olmaz. Yarı yolda bırakabilir, yukarıda arkadaşların dediği gibi iş alamayabilirsin, düğün sırasında problem yaratır benim vatandaşım.

Ha elinde hali hazırda bir makine alsaydı, çok düşük fiyatlara iş yap sonra da kazandığın parayı yeni kameraya yatır derdim ama elinde makine de yok.

Hafiflik güzel değil bence, ağırlık dengeyi sağlıyor. Elindeki kamerada gayet iyi, ben geçen seneye kadar MD 10000 kullanıyordum :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı