Dünyadaki Doğalgaz ve Petrol Rezervleri toplam 54 yıl civarı yeterli ne düşünüyorsunuz?

50 yıl sonra çoğu şey için elektrik kullanır hale geliriz diye düşünüyorum. Elektrik ihtiyacı nereden karşılanacak peki? Kömür santrallerinden falan değil. Nükleer santraller ile. Nükleer füzyon yoluyla. Hem ucuz, hem temiz. Aklı bir karış havada olan yeşiller buna izin verirse tabii.

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde tepkilerinizi almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dünya bu nüfusu kaldıramaz hala Orta Doğu Afrika Asya gibi yerlerde 5-10 tane çocuk yapıyorlar ya dünyada çocuk yapımına sınırlandırma getirecekler ya enerji kaynakaları için savaşlar başlıyacak.

Doğalgaz bittiği zaman büyük ihtimalle yerin altında ve kaloriferlerde rezistanslar geçecek. Öyle ısınacağız. Yanı elektrikle. O geçen elektriği de ev aletlerine gidecek. Sürekli rezistantan ev makinelerine. Petrol bitince de makineler ve otomobiller elektrikli olacak. Ya da hidrojen. Hidrojen daha iyi bir şeçim olacak. Elektrik sınırsız enerji zaten. Santraller çoğalsaydı ve sürekli çalışmaydı elektrik kesintileri olmazdı.

50 yıl sonra çoğu şey için elektrik kullanır hale geliriz diye düşünüyorum. Elektrik ihtiyacı nereden karşılanacak peki? Kömür santrallerinden falan değil. Nükleer santraller ile. Nükleer füzyon yoluyla. Hem ucuz, hem temiz. Aklı bir karış havada olan yeşiller buna izin verirse tabii.
En büyük elektrik kaynağı havadır. Rüzgar türbinleri, pilonlar falan hep havadan aldıkları ile elektriği güçlendirir.
Yani Yeşiller bu işleri bilerek doğal olmayan yollara itiraz ediyor. Yeryüzünün kaynaklarını bir hırs uğruna boş yere tüketiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı