Düşük GPU kullanımı

Emirunvrn

Centipat
Daha fazla  
PUBG 1080P düşük grafiklerde kullanım %40-%60 arasında oluyor. Ultra'da ise %80 %90 ara sıra %99 oluyor. Oyunun giriş menüsünde ekran kartı %99 sabit çalışıyor. Isı değerleri Ekran kartı 62-65 derecelerde geziyor.İşlemci 60-65 derecelerde. Aynı erkan kartı performans testi videolarında Low grafikerde %99 sabit ve 200 FPS alıyor. Ben Ultra grafiklerde 100-120 Low grafiklerde 110-140 FPS alıyorum. Eski sistemimde hep %97-%99 arasında sabit oluyordu. V-Sync kapalı. Oyun içi FPS sınırlaması yok. Sürücüleri DDU ile silip tekrar yükledim. Performans ayarları yaptım ama hiçbir fark olmadı.

Sistem özelliklerim.
MSI 1660 Super Gaming X.
Ryzen 5 1600 12nm.
8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
B450M S2H anakart.
500W 80+ Güç kaynağı.

Eh normal, tek kanal RAM kullanıyorsun, üstüne ayarları düşürüp daha yüksek FPS beklemek ütopik bir şey İşlemcin de pek yeterli değil zaten o durumda. Öncelikle RAM'i 16 GB yapmaya bak.

Gayet normal bir durum bence

Eh normal, tek kanal RAM kullanıyorsun, üstüne ayarları düşürüp daha yüksek FPS beklemek ütopik bir şey İşlemcin de pek yeterli değil zaten o durumda. Öncelikle RAM'i 16 GB yapmaya bak.
İşlemcim her türlü yeterli bence. Şimdi çift kanal bellek kullansam GPU kullanımı %90'ın altına inmeyecek mi?
Gayet normal bir durum bence
Normal olabilir ama test videolarında neden böyle değil. Çift kanal bellekten dolayı mı?

O işlemci ile tek kanal ram kullanarak normal. Testlerde genelde yüksek hızdaki işlemciler kullanılıyor yoksa normalde PUBG gibi oyunda ayarları kısarak %99 kullanım mümkün değil.

İşlemcim her türlü yeterli bence. Şimdi çift kanal bellek kullansam GPU kullanımı %90'ın altına inmeyecek mi?
Hayır işlemcin yetersiz kalıyor. Çift kanal RAM bir nebze olsa fayda eder.
%90 altına inmeyecek gibi bir söylemde de bulunmadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

aynı sorunu ben de yaşadım, 8 GB Bellek takviyesi yapınca her oyunda %95 den aşşağı inmiyor GPU kullanımı.

Sorun çok büyük ihtimalle RAM'lerden kaynaklanıyor. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Dostum aynı sistem bende de var da sorunun düzeldi mi? Ben de ona göre RAM takviyesi yapacağım.

RAM takmaya gerek duymadım. Offline oyunlarda kart %99 çalışırken Online oyunlarda %60 %70'e düşüyor. Bu da RAM'den kaynaklı. Çift kanallı RAM şart.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…