Düşük not aileye nasıl söylenir?

AkoVillage

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 7'ye gidiyorum. Tüm notlarım çok iyi. En az 80 var. O da ara ders. Ana dersler 90 üstü ama bir tane ders var, o ders en nefret ettiğim ders, sosyal. Sosyal 1. sınav 97 almıştım, gayet güzeldi. Çünkü iletişim konusuydu. Fakat 2. sınavda tarih olduğu için 45 aldım (bu zamana kadar aldığım en kötü not). O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum. Ailem daha bilmiyor. e-Okul'uma girmiyorlar. Daha çok benden açıklama bekliyorlar. Ne yapmalıyım? Söylemeli miyim yoksa beklemeli miyim? (derslerim gayet güzel, yıl sonunda takdir alacağıma inanıyorum.)

Hiçbir dersinin kötü olması, ailenin sana olan güveninden önemli değil. Kendin de söylüyorsun başarılı bir öğrenci olduğunu. Arada düşük not almak öğrenci olmanın bir parçasıdır. Bunda utanılacak bir şey yok. Eğitim hayatında başarılar dilerim.

Merhaba arkadaşlar. 7'ye gidiyorum. Tüm notlarım çok iyi. En az 80 var. O da ara ders. Ana dersler 90 üstü ama bir tane ders var, o ders en nefret ettiğim ders, sosyal. Sosyal 1. sınav 97 almıştım, gayet güzeldi. Çünkü iletişim konusuydu. Fakat 2. sınavda tarih olduğu için 45 aldım (bu zamana kadar aldığım en kötü not). O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum. Ailem daha bilmiyor. e-Okul'uma girmiyorlar. Daha çok benden açıklama bekliyorlar. Ne yapmalıyım? Söylemeli miyim yoksa beklemeli miyim? (derslerim gayet güzel, yıl sonunda takdir alacağıma inanıyorum.)
Kendin gidip söyle durumu açıkla. Zaten başarılı birisin fazla sorun etmezler herhalde. Onlar açıp görürlerse açıklama yapman daha zor olabilir.

Annenler bu durumu anlayışla karşılamaz mi? Bir dersinin kötü olması başarısız olduğu anlamına gelmez. Kendini geliştirmeye ve geleceğine odaklan.

Ben asıl babamdan korkarım, annem zaten sürekli benim notlarıma bakar. Sonra da babama söyler. Ben odamın kapısını kapatır, salona girmem hiç.

Geri
Yukarı