Düşük sistem PC'ler için emülator önerisi

Hocam dünyanın en Lite emülatörü leapdroid ama Android 4 kullanıyor işinize yarar mı bilmem ama yine de BlueStacks veya Nox Player tercih edebilirsiniz, zaten o sistemle PUBG oynamazsınız diye düşünüyorum. Program için kullanırsanız ve YouTube-dan ayarlar yaparsanız bence BlueStacks optimizasyon konusunda en iyi emülatör.

Hocam dünyanın en Lite emülatörü leapdroid ama Android 4 kullanıyor işinize yarar mı bilmem ama yine de BlueStacks veya Nox Player tercih edebilirsiniz, zaten o sistemle PUBG oynamazsınız diye düşünüyorum. Program için kullanırsanız ve YouTube-dan ayarlar yaparsanız bence BlueStacks optimizasyon konusunda en iyi emülatör.
hocam tavsiye eder misiniz?

MEmu player tavisye eder misiniz hocam ?

İşlemcinizi araştırdım sanallaştırma destekliyor muhtemelen sanallaştırma devre dışıdır BIOS üzerinden etkinleştirerek tekrar deneyin
Hocam açsa da fayda olmaz. Bende onun bir tık üstü sistem var. Bırakın oyunu, normal arayüzü bile çok kasıyor. Bluestacks öyle hafif bir şey değil. Bütün her şeyi minimuma çekerse bir ihtimal oynar. Ben CoC oynamaktan başka bir şey yapamadım.

Hocam açsa da fayda olmaz. Bende onun bir tık üstü sistem var. Bırakın oyunu, normal arayüzü bile çok kasıyor. BlueStacks öyle hafif bir şey değil. Bütün her şeyi minimuma çekerse bir ihtimal oynar. Ben coc oynamaktan başka bir şey yapamadım.

Haklısınız hocam gamellop popüler aslında bulestakcs pek ön planda değil.

Benim laptobum 6GB RAM ve i5-3230M CPU 2.60 Ghz. Asus. Bunu 512 SSD ve 6 GB RAM daha taktırarak attırdım. Aklına gelebilecek Android emülatörlerin tamamını denedim. Maalesef tüm emülatörler talepleri, oyundan yana olduğu için APK yani uygulama bazlı sistemlere yönelik emülatör türetmiyorlar. 16.03.2024 tarihi itibari ile eğer baş amacınız oyun oynamak ise ve bilgisayarınız düşük bir sistem ise GameLoop yüklemelisiniz. LDPlayer, NoxPlayer ve Memu ile GenyMotion ya da VMware veya Virtualbox yükleyerek PrimeOS başta olmak üzere tüm Android emülatörlerini denedim. Aslında ana amacım e-ticaretimi PC'den yapmaktı. Bu nedenle BlueStack 3 düşük sistemli bilgisayarımda güzel çalışsa da, e-ticaret platformlarında Android sürümü nedeniyle sorunlar yaşıyordum. Fakat bluestack 5 gayet başarılı iken o da sistemime göre sorun yaratıyordu. Ben LD'den bir miktar memnun kalsam da, Memu bu konuda gayet iyi iş görüyordu ama bunun için tarayıcı dâhil görev yöneticisinden tüm gereksiz uygulamaları kapatmam gerekiyordu. Bununla birlikte sevdiğim bir diziyi 2 saatlik geçmiş ile aynı gün izlemek istediğim için adını burada tam olarak yazmamın uygun olmayacağı i..box uygulamasında eğer geçmiş bir programı izliyorsanız; Memu, çözünürlük seçerek bir nebze olsun idare ediyordu. Fakat canlı yayınlarda ise sorun çok daha büyük oluyordu. Ben de yaptığım araştırmalarda bilgisayarıma (dönemine uygun Hyper-V kurmuştum.) daha önce bluestack 4 kurmuştum ama bu defa Hyper-V (x64) sürümünü kurdum. Memu'da OpenGL sürekli sorun yaratıyordu. Fakat bluestack Hyper-V x64 sürümünü kurduğumda DirectX ile sorun yaşadım. Ayarlar OpenGL olarak otomatik geliyor ve değiştirmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü RAM artırıp ASTC'yi etkin hâle getirdiğimde bile yine Memu'daki gibi sorun yaşıyordum. Yani kısacası eğer bilgisayarınıza Hypre-V desteği var ve aktif ise bluestack 4 Hyper-V x64 yükleyin. Değil ise normal x64 yükleyin. GameLoop ilginç ve zerere kasmayan bir Android oyun sistemi (emülatörü). Nese şimdilik durum bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı