Düşük ve ileri seviye 2B ve 3B tasarım program önerisi

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorum basit başlangıç - orta - ileri olmak üzere "ücretsiz" 3B ve 2B tasarım programları önerir misiniz? Kendim evde kullanmak üzere bir şeyler tasarlamak istiyorum ama çizmektense daha çok bunu görsele PC üzerinde dökmek daha iyi olacak diye düşündüm. Mesela ayakkabılık ama büyük şöyle 30 çift ayakkabı alacak şekilde, sonra yatak kenarı komodin gibi ancak bunları ölçüleri ile tasarlamak örneğin; 5 m ise 5 cm olacak şekilde uyarlamak gibi. Bunun sebebi aklımdaki ölçülerin tasarıma uçuk kalmaması orantısız bir şeyin ortaya çıkmaması. Bunu başarırsam da ilerletmek amacı ile orta ve ileri seviye de istedim öneri olarak. Bütçem yok çünkü öğrenciyim ve bildiğiniz üzere param yok :D Biraz araştırdım ama elle tutulur bir program/programlar bulamadım bu yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkesin iyi bir gün geçirmesi dileğiyle, saygılar...

Kolay: Eski veya kırık sketchup ile başlaman gerek. Kısa vadeli yatırım.

Orta/zor: Aç Blender'ı, Blender Guru'nun donut'larından başla. Uzun vadeli yatırım.

Cehennem: OpenCAD indir ve başla.

Üçü de farklı çizim çekirdeğine sahip, üçü de sonunda üretime yakın bir şey verir eline ürettirmen gerekiyorsa. OpenCAD > Blender = sketchup.

Diğer tüm seçeneklerin kırık sistemlerden geçer ve doğru yerden indirirsen neden olmasın. :) Her şey için tuto youtube'dan bulabilirsin.

Geri
Yukarı