Düzeni Bozmak İstemem ( Hareketli İmza )

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
https://www.technopat.net/forum/kitap/40168-yeni-kitaba-baslayacagim.html#post230981

Bu konuda Sercan Yeşil ile tartışırken gif konusu açıldı. Ben de hareketli imza kullanıyorum. Forum kurallarında büyük ve dikkat dağıtıcı olmamalıdır diye kural var. Benim dikkatimi dağıtmayan bir şey olduğu için hareketli resmi dikkat dağıtıcı olarak algılamadım.

Küçük bir alanda yer kapladığı için kullanıma uygun görmüştüm ama yine de son söz size bakıyor. Dikkat dağıtıcı derken hareketli olan tüm resimler için geçerli mi ?

Mesela bir başka çok sevdiğim hem çok küçük hem imza olarak kullandığım farklı bir gif.

Tabi dikkat dağıtmak kişiden kişiye değişir. :D

İşin şaka kısmını geçersek, imza hakkında ayrıntılı bir bilgi almak için konuyu şu an açıyorum. Cevabınıza göre imzamı değiştireceğim. Sonradan fark edilip ceza yemeyim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığımız hareketli veya hareketsiz görselleri seçerken en başta boyutlarına dikkat etmeliyiz.

Genişliği yüksek olabilir ancak yüksekliği için aynı şey geçerli değil.
500x150 piksel civarları geçilmemeli, özellikle de yükseklik değerinin üzerine çıkılmamalı.

Dikkat çekici öğeler kullanılmamalı, çünkü bir yazı okunurken insanın gözü başka yönlere kayar.

Kullandığın imza yükseklik bakımından birazcık geçiyor kuralları, o kadar da sorun değil. Ancak dikkat çekiyor mu ? Evet çekiyor. Kullanmak doğru değil.
Forumun bir ciddiyeti var :) Çöp adamlar falan koyabilirsiniz elbette ancak ben koymam yani.
Forum sade, temiz dursun derim.

Ben de kendime bir imza hazırlayacağım Flash ile. Ama dikkat çekici bir şey olmayacak.

Kullandığımız hareketli veya hareketsiz görselleri seçerken en başta boyutlarına dikkat etmeliyiz.

Genişliği yüksek olabilir ancak yüksekliği için aynı şey geçerli değil.
500x150 piksel civarları geçilmemeli, özellikle de yükseklik değerinin üzerine çıkılmamalı.

Dikkat çekici öğeler kullanılmamalı, çünkü bir yazı okunurken insanın gözü başka yönlere kayar.

Kullandığın imza yükseklik bakımından birazcık geçiyor kuralları, o kadar da sorun değil. Ancak dikkat çekiyor mu ? Evet çekiyor. Kullanmak doğru değil.
Forumun bir ciddiyeti var :) Çöp adamlar falan koyabilirsiniz elbette ancak ben koymam yani.
Forum sade, temiz dursun derim.

Ben de kendime bir imza hazırlayacağım Flash ile. Ama dikkat çekici bir şey olmayacak.

İmza son şeklini almış bulunmakta... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela senin kullandığın görsel fazla büyük. Normalde 500x100 olmalı. Bildiğin resim yani o, imza dediğin böyle olmamalı :)
Yöneticiler fazla sorun etmiyor 500x150'ye kadar ancak 500x100 formatının dışına çıkılmamalı.

O resmin fazla büyük olduğunun sen de farkında olmalısın :)

Mesela senin kullandığın görsel fazla büyük. Normalde 500x100 olmalı. Bildiğin resim yani o, imza dediğin böyle olmamalı :)
Yöneticiler fazla sorun etmiyor 500x150'ye kadar ancak 500x100 formatının dışına çıkılmamalı.

O resmin fazla büyük olduğunun sen de farkında olmalısın :)

İmzamı üstten 150 oluncaya dek kırptım şu an bu resimde gördüğünüz ölçülerde. Forumda hareketli, büyük imza çok olmasa da görüyorum. Onun için şu ana kadar hareketli imzanın bile yasak olduğunu bilmiyordum. Umarım bu imza kimsenin dikkatini dağıtmaz. Dağıtmaması lazım diye düşünüyorum. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı