Düzensiz voltajda telefon şarj etmek telefona zarar verir mi?

TuQRuL

Centipat
Daha fazla  
Bir odada prizde şarj edebiliyorum, bir odada elektrik yok. Voltaj düzensiz. Telefonu şarj etsem bir sıkıntı olur mu? Şarj adaptörü orijinal, kablo degil.

Bir odada prizde şarj edebiliyorum, bir odada elektrik yok. Voltaj düzensiz. Telefonu şarj etsem bir sıkıntı olur mu? Şarj adaptörü orijinal, kablo degil.

Düzensiz derken nasıl bir aralıkla voltaj dalganması mevcut? Eğer bu değer yüksek ise evet sorun yaratabilir. Orijinal adaptör olması en azından iyi bir durum. Yalnız kısa zamanda evin tesisati ile ilgilenmek gerekiyor.

Düzensiz derken nasıl bir aralıkla voltaj dalganması mevcut? Eğer bu değer yüksek ise evet sorun yaratabilir. Orijinal adaptör olması en azından iyi bir durum. Yalnız kısa zamanda evin tesisati ile ilgilenmek gerekiyor.

Evle ilgili bir sıkıntı degil bilerek kesiyorlar ya da azaltiyorlar lambalar yaniyor.

Evle ilgili bir sıkıntı degil bilerek kesiyorlar ya da azaltiyorlar lambalar yaniyor.

Bilerek elektrik mi kesilirmiş? Şikayet ettiniz mi? Ayedaş randevu oluşturun SMS ile geri dönüş yapılıyor. Şakaya gelecek bir durum değil. Eğer bina da eminseniz altyapı kaynaklı bir sorun olabilir. Ayrıca adaptör çok da güvenmemek lazım.

Küçük elektrik dalgalanmaları ile şarj adaptörüyle yapılan şarj işlemlerinde telefon için risk söz konusu değildir. Ancak çok büyük elektrik dalgalanmalarında yalnız cep telefonuna değil tüm cihazlarınıza (başta buzdolabı) büyük zararlar verilebileceğinden elektrik idaresine bunu dilekçeyle bildirip çözümünü istemeniz gerekir. Bir de bu dalgalanmanın kendi iç tesisatınızla mı yoksa elektrik dağıtım şirketiyle mi direk ilgili olduğunu çok iyi tespit etmeniz, bu konuda bir ön araştırmayı yapmanız gerekir. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı