Durdur yerde strese girmek

Halini anlamam imkansız ama bende oyunla alakalı olmasa da başka şeylerle alakalı bu konuları yaşadım. Şöyle şeyler düşünmeni tavsiye ederim:
"Yeni fenomen olmuş bir sürü dandik oyun varken ve çok kapsamlı olmamasına rağmen fenomen olmuşsa, benim oyunumda olur lan" ya da "internette nasıl yayınlayacağımla alakalı bir sürü bilgi vardır bakar yaparım kolay işler" gibi düşünerek kendini rahatlat :D.
Genelde aslında o kafada oyuna başlarım. Ama sonra şunu fark ederim oyun yaparken 2D bir alanı doldurmak gibi. Bunu başka bir geliştiriciden öğrendim o yüzden terimler garip olabilir.
Dikeye oyunu cilalama diyelim, yataya da içerik diyelim. Şöyle bir şey çıkıyor.
bi şey.png

Aslında oyunun sadece %25'ini bitmiş olur.

Bendeki sorun ise sadece sağ üst köşenin kaldığını varsayın. Doldurmam gereken baya bir şey var.
En basitinden çözünürlük ayarını kayıt etme olayını çözmem lazım ve onun hatası sadece build de oluyor. Build yapmak ise 1 saat alıyor. Yada karakterlerden birinin sesi yok ses lazım.
Bu tür hatalar olunca birde en kötüsü optimizasyon olmadığı için oynanmaz diye korkmam.

Bu projeye 2 yıl önce başladım, ve o zaman yaptığım ve temel hatalar var onları çözmek için oyunu baştan bile yapmam lazım.
Şimdi böyle deyince "ee o zaman yayınlama" diyeceksiniz haklı olarak. Ama bu potansiyelini ve 5x8 bölümü çöpe atmak demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı