Durmaplay güvenilir mi?

fenomenale

Hectopat
Yer
Floransa
Diğer konuları okuduğumda genel olarak güvenilir denilmiş ama eski konulardı. Durmaplay güvenilir mi? youtubeda bir kaç videoda stoğu olmayan oyunları sattığı söylenmiş.

Birkaç gün önce sorun yaşayan bir arkadaş olmuştu ama güvenilir diye biliyorum.

Dün buradan okuduklarıma nazaran sipariş verdim. Red Dead Redemption 2 satın aldım. Sitede ürün detaylarında Steam key olarak verileceği yazıyordu. Keyi aldım Steam'de denedim ancak kod işe yaramadı. Canlı desteğe sorduğumda Rockstar üzerinden etkinleştirilebileceği söylediler. Ürün detaylarında bu şekilde yazmadığını söyledim ve ekran görüntüsü attım. Ardından detayları güncellediler, sanki ben onun güncellenmemiş halini wayback'den vs. bulup kanıtlayamayacakmışım gibi 🙃 sonrasında mail atmam gerektiğini söylediler maile bir dönüş yapılmadı. Sitede bulunan diğer iki mail adresine de mail attım ama bu iki mail adresine mail iletilemedi. Şaka gibi. Adamların siteye koydukları üç mail adresinden ikisi aslında yok. Bir gün beklemenin ardından tekrar canlı desteğe yazdım. Bu arada canlı destek kısmında kurumsallık sıfır, sanki arkadaşıyla WhatsApp üzerinden sohbet ediyor gibi. Ürünü geri aldıklarını ve satıldığında paramın iade edileceğini söylediler. Satıldığında? Tabii bunu da sorguladığımda pazartesi hesabınıza geçmiş olur, eğer gecikirse tekrar yazın dediler.

Hani yanlışlık olamaz mı? Elbette olur, insanlık hali. Ancak ben senden ürün almışım. Seni tercih etmişim. Güvenmişim. Ancak senin sattığın maldan haberin yok. Hadi buna da eyvallah. Ya bari canlı destek fail olmasın. Mail adresin fail olmasın. İade fail olmasın. Her yerden patlıyor anlayabilmiş değilim. Yani ben böyle fail olsam utancımdan yerin dibine girerim müşterimden bin kere özür dilerim, ya parasını hemen iade ederim ya da neye para verdiyse onu hemen ona sağlarım. Gel gör ki adamlar maile bile bakmıyor.

Yetmiyormuş gibi bir de akıl veriyorlar; Rockstar hesabından etkinleştirsemde aynıymış Steam olmasa da olurmuş oyun çok değerlenmiş karaborsa olmuş vs. vs.

Sözün özü az önce 1150₺ verip hesabıma oyunu ekledim. Zaten asıl hata bende git efendi gibi alsana. Ne uğraşıyorsun DurmaPlay falan.

Ben hala dönüş alamadım. Maillere cevap gelmiyor. Canlı desteğe yazıyorum, hala umursamaz tavırlarla karşılaşıyorum. İade için sorduğumda banka işlemleri 7 gün kadar sürer diyor ama param 10 günden fazladır onlarda. Yarın son kez iletişim kurmaya çalışacağım. Anlaşamazsak işi gücü bırakıp uğraşıcam baya baya.

Geri
Yukarı